ZAJÍMAVÉ AKCE MIMO KáCéčko :)

 

 • Na jeden den auditorem – Baví vás finance a chcete se v nich nejdříve rozkoukat? Auditoři z KPMG pro vás připravili workshop, na kterém vám přiblíží, jak to v oddělení auditu chodí a prakticky vás provedou jednou auditní zakázkou. Ve druhé části workshopu si v týmech vyzkoušíte, jak si takovou auditní zakázku zauditovat.

 

 • Zažij Risk Consulting v KPMG – Zajímáš se o bankovní regulace, účetní konsolidace nebo IFRS standardy? Přijď si popovídat s konzultanty z Risk Consultingu do KPMG o projektech, na kterých v rámci tohoto oddělení pracují. Také si vyzkoušíte dvě případové studie – jedna z Bankovnictví a druhá z Accounting Advisory.

 

 • Konference Cyber dialogue – Organizace Člověk v tísni pořádá konferenci, na které představí české i zahraniční projekty, které bojují proti lžím, manipulacím a nenávisti v online prostoru. Díky konferenci se můžete zapojit do existujících či vznikajících projektů a seznámit se s mediálními experty, vývojáři, zástupci platforem, reklamy a byznysu.

 

 • Scholarships for the European Forum Alpbach – A scholarship covers participation in the seminars, breakout sessions and plenary discussions of the European Forum Alpbach. The call for applications is aimed at young people under 30 years of age from all over the world who want to come to Alpbach with their bags filled with fresh ideas for science and society.

 

 • Soutěž Management Consulting Challenge – Druhý ročník soutěže Management Consulting Challenge je tady. Přihlaste se s kamarády, zvládněte case study na téma expanze Lasvitu do e-commerce a vyhrajte 50 000 korun a možnost stáže v týmu stratégů v EY. V naší soutěži máte možnost si nanečisto vyzkoušet, jestli by tě práce v Management Consultingu bavila. V porotě ve finálním kole se na tebe bude těšit Martin Fiala, šéf týmu Strategie a Aleš Stýblo, CEO Lasvitu.

 

 • Inovace v EY: Od robotiky po kyberbezpečnost – Zastavte se na workshopu, kde vám odborníci z EY v praxi ukáží, jak využívají inovací. Na vlastní kůži si můžete vyzkoušet, jaké výzvy řeší experti v týmech Data analytics, RPA, Cyber security nebo Automotive & Mobility. Žádné tanečky kolem, všechno bude prakticky a efektivně. Ve středu 20. března vám v EY předají tolik informací, že budete o inovacích přemýšlet až do konce semestru.

 

 • Přednáška Marcuse Orlovského – V závěru druhého dne veletrhu iKariéra se uskuteční přednáška Marcuse Orlovského na téma How to engineer a better future. Marcus se za svůj život pohyboval od realit přes technologie a nyní pracuje s dětmi ze znevýhodněného prostředí. Často se účastní TEDx i dalších konferencí nejen v Evropě. Přednáška bude 10. 4. od 15 hodin v Balingově sálu.

 

 • Veletrh pracovních příležitostí iKARIÉRA 2019 – Hledáte brigádu, letní stáž nebo přemýšlíte nad tématem závěrečné práce? Přijďte 9. a 10. dubna na veletrh iKariéra, který se uskuteční v prostorách kampusu Dejvice. Zastavte se na stáncích firem jako je ABB nebo Škoda Auto a zjistěte, jaké jsou vaše možnosti zapojení ve firmě. Bude pro vás mimo jiného připraven stánek KáCéčka, u kterého jsou na tebe připraveny různé aktivity a také si můžeš nechat zhodnotit životopis od odborníků z různých firem.

 

 • Becoming A Certain Success in an Uncertain World – Dan Moore, prezident Southwestern Advantage, opět přijede do Prahy. Dan Moore má za sebou přednášky v mnoha organizacích a univerzitách po celém světě, za svou kariéru trénoval více jak 60 000 zaměstnanců na obchodních pozicích. Do Prahy přijíždí s přednáškou na téma Becoming A Certain Success in an Uncertain World. Přednáška se koná 19. 3. od 18 h na ČVUT FEL.

 

 • Další přednáška z cyklu Online marketing – Zajímáte se o digitální design? Přijďte na přednášku s Vladimírem Staňkem z Vodafonu a zjistěte proč je důležitý digi design a proč práci designerů nejspíš nenahradí umělá inteligence.

 

 • Pokroky v síťové infrastruktuře – Další přednáška z cyklu Informatické večery FIT, která je vhodná pro studenty i zaměstnance se zájmem o síťové technologie, se bude konat 11. března od 18 hodin. Experti ze společnosti Showmax si připravili přednášku na téma vývoje počítačových sítí.

 

 • Skautský Institut v březnu – Ve Skautském Institutu, který v Praze sídlí na Staroměstském náměstí, je na měsíc březen přichystán opět zajímavý program. Zúčastnit se můžete například workshopu Trénink paměti, který v rámci Národního týdne trénování paměti povede Ing. Dana Steinová. Pokud vás zajímá spíš věda, tak byste neměli přehlédnout sérii přednášek Science to Go.

 

 • Akademie kybernetické bezpečnosti FEL ČVUT –  Máte zájem chránit své údaje před potencionálními hrozbami či se chcete naučit vytvářet jednoduché sítě LAN? Akademie otvírá kurz CCNA: SECURITY dne 4. 3. 2019 a kurz CCNA 1: INTRODUCTION TO NETWORKS 7.3. 2019.

 

 • LEAP Summit – LEAP Summit je jedna z největších mezinárodních konferencí, které sdružuje mladé lidi z celého světa. Tento rok se koná na konci března v Chorvatsku a bude se mluvit o tématech jako moderní trendy a inovace, mezinárodní kooperace a Evropská unie nebo také inspirativní příběhy a kariérní rozvoj. Vstup na konferenci je pro účastníky zdarma do naplnění kapacity.

 

 • Přednášky s rozvojovou tématikou od Centra pro mezinárodní rozvojové projekty – Centrum pořádá v průběhu semestru pravidelné přednášky vždy od 17:30 na Fakultě stavební ČVUT v učebně C 208. Přednášky se konají každou středu až do konce dubna. Můžete se těšit na témata jako Fungování rozvojové pomoci, Bambus jako materiál nebo Jak chápat rozvojové, třetí a jiné země, post-koloniální otázky.

 

 • CzechStarter – Máte inovativní produkt, ale nejste si jistí, jak rozjet podnikání? Poradíme, jak se nespálit! Zapojte se do projektu CzechStarter a využijte až 1 000 000 Kč na úspěšný start vašeho podnikání. Budete spolupracovat se zkušenými mentory jako jsou Ondřej Krátký, Jaroslav Trojan nebo Alena Huberová, kteří pomohou postavit základy vašeho podnikání od business plánu až po přípravu na vstup investora. Ti nejlepší z vás pak dostanou šanci zúčastnit se 2týdenního campu v Silicon Valley, kde načerpají zkušenosti a nahlédnou do podnikatelského ekosystému vyspělého trhu. Následujte úspěšné absolventy našich programů jako STRV, Q Designers nebo Sewio a přihlaste se do programu CzechStarter! Přihlášky můžete podávat do 10. 3. 2019.

 

 • Cyklus přednášek na téma Online marketing – Konec reálného marketingu? Běží ještě marketéři, anebo padají do propasti? Příručky versus realita. Je politický marketing všemocný? Už ve středu 27. února od 12:30 se uskuteční první z cyklu přednášek, kterou povede Mgr. Vladimír Šulc, který byl mimo jiné v letech 2000 – 2006 šéfem komunikace společnosti Škoda Auto. Přednáška se uskuteční v budově CIIRC, posluchárna B771.

 

 • Konference Podnikni to 2019 – Sobota 2. března 2019 – to bude den plný přednášek a skvělé atmosféry! Můžete se těšit třeba na Tomáše Lukavce, Jiřího Doležala z firmy Doller nebo Sentu Čermákovou! Vyhrát můžete i koučink se zkušenou koučkou Ivonou Kolínskou. Přihlaste se do 24.2. a budete mít zvýhodněné vstupné.

 

 • L´Oréal Brandstorm 2019 – HRAJ, EXPERIMENTUJ, INOVUJ! Zúčastni se inovační soutěže, na které se setkávají ambiciózní studenti z celého světa. Sestav tříčlenný tým a navrhněte inovativní myšlenku. Pokud vyhrajte národní kolo, získáte šanci bojovat s těmi nejlepšími ve finále v Paříži.

 

 

 • Next Generation Women Leaders event – přihlaste se na workshop, který je určen pro studentky a mladé profesionálky. Uskuteční se na konci května v Paříži. Jako účastníci se budete moci dozvědět více o ženském leadershipu, networkovat, zapojit se do diskuzí a workshopů a dalších aktivit.

 

 • Filmový festival na hlavu – od 31.1.2019 do 3.2.2019 máte možnost vidět zajímavé filmy a zúčastnit se diskuzí na témata spojená s duševním zdravím.

 

 • MyGateway – Jen pár minut vám zabere vyplnění dotazníku, který je realizován v rámci evropského projektu MyGateway a mapuje podnikatelské myšlení studentů a jejich povědomí o podnikatelským příležitostech.

 

 • Summit Startup Olé – Máte startup a chcete se s ním posunout dál? Využijte příležitost a přihlaste se na summit Startup Olé, který se koná na konci března ve Španělsku. Účastní se ho kolem 30 000 návštěvníků a hlavně asi 120 firem a investorů. A co ještě? Náklady spojené s cestovném a ubytováním jsou pro jednoho reprezentanta vybraného startupu hrazené!

 

 • Česko-bavorská vysokoškolská agentura – Přemýšlíte o studiu na jedné z vysokých škol v Bavorsku? Chcete v rámci letního kurzu zlepšit svou znalost německého jazyka? Pak nepřehlédněte nabídku Česko-bavorské vysokoškolské agentury, která má nyní otevřeny žádosti o stipendia.

 

 • Stáže v Evropské centrální bance – Máte hotové minimálně bakalářské studium, pokročilou angličtinu a dobrou znalost dalšího jazyka a zajímá vás bankovnictví a evropské záležitosti? Evropská centrální banka vypsala několik stážistických pozic a přihlášování běží až do konce ledna.

 

 • Odyssey Tech Deep Dive – zúčastněte se největšího blockchain a AI hackathonu na světě, který se koná začátkem února 2019 v Nizozemí. Je určený nejen pro vývojáře, ale i vědce a právníky.

 

 • Innovative Blockchain Hackathon – CzechInvest a IBM chystá pro vás – programátory, grafické designéry, vývojáře i jiné technické nadšence hackathon, na kterém budete hledat využití blockchainových technologií v praxi. Nejprve budou probíhat workshopy, které vás na hackathon připraví.

 

 • KPMG Innovation & Collaboration Challenge (KICC) – Chcete rozjet svůj vlastní start-up, ale nevíte, jak zaujmout investory, nebo si to jen chcete vyzkoušet? Nejsou vám cizí problémy ostatních a rádi byste přispěli k jejich řešení? Přihlaste se do soutěže, kde bude vaším úkolem navrhnout inovativní řešení, které umožní lidem ve znevýhodněných komunitách převzít kontrolu nad svým zdravím a blahobytem.

 

 • Next Generation Women Leaders award – Tento program je určen nadějným studentkám všech oborů. Vyhrát můžete částku 2000 EUR a použít ji na financování profesního i osobního vzdělávání, rozjezd vlastního projektu, dobrovolnické práce a podobně. Kromě finanční podpory budete mít možnost využít mentoring některých z konzultantů pražské kanceláře McKinsey & Company.

 

 • South Africa Challenge – Zajímájí vás témata jako udržitelný rozvoj, podnikání a sociální problémy? Zúčastněte se projektu v Jižní Africe, kde vás čeká výměna zkušeností, práce na vašich leaderovských dovednostech, ale i budování kontaktů a přátelství mezi Jížní Afrikou a zbytkem světa.

 

 • Angelini University Award  – Navrhněte projekt, který se zabývá otázkami duševního zdraví a přihlaste ho do soutěže Angelini University Award. Na vítěze čeká finanční odměna!

 

 • Naformátuj si diplomku s KPMG – Chystáte se psát vaší závěrečnou práci? Chcete mít jasno v tom, jak správně formátovat seminární práce? KPMG organizuje školení pod vedením IT specialistky, která s účastníky projede Word od A do Z.

 

 • Konference Osobní růst 2019 – Společnost GrowJOB s.r.o. pro vás chystá konferenci na téma osobní rozvoj. Těšit se můžete na osm inspirativních řečníků a 450 účastníků, kteří sdílejí stejné nadšení pro toto téma.

 

 

 • DEMETER Closing Symposium in Leuven – Zajímají vás témata jako vzácné zeminy, permanentní magnety, elektrický motory a technologie recyklace REE? Pak se zúčastněte symposia, které se koná v Belgii.

 

 • Student Arch 2018 – Student Arch je soutěž pro studenty a mladé architekty. Vaším úkolem je z produktů značky Admonter, která je organizátorem, vytvořit Acoustic Interior Elements. Poté zašlete vaši vizualizaci nebo 3D náhled projektu a vyčkejte na rozhodnutí poroty, která bude posuzovat i realizovatelnost projektu. Hlavní cena 1000 EUR a zájezd do Admontu.

 

 • Řízení IT rizik nanečisto – EY pro vás připravilo workshop, kde si můžete na reálné case study vyzkoušet, jak řídit IT rizika, což je pro konzultanty v EY každodenní práce. Uvidíte také práci konzultantů do detailu a třeba zjistíte, že je to práce právě pro vás.

 

 • Uplatni.se Udržitelně – Přijďte si na veletrh Uplatni.se Udržitelně poslechnout inspirativní řečníky, kteří rozjeli svůj byznys na myšlence udržitelnosti. Na místě se také můžete potkat s firmami, které na rozvoji těchto témat skutečně pracují, navštívit workshopy, seznámit se s neziskovými organizacemi a ochutnat jídlo, které k nám necestovalo přes půl světa!

 

 • Vizionáři 2018 – Projekt Vizionáři podporuje a propaguje inovativní počiny, nástroje a technologie, které pomáhají k lepšímu a efektivnějšímu podnikání nebo ke zkvalitnění služeb jak firmám, tak široké veřejnosti. Vytváříte jedinečný projekt? Přihlaste se do soutěže Vizionáři 2018 a získejte podporu a možnost propagace. Účastníky projektu se mohou stát firmy a podnikatelé.

 

 • Future Conference and Winners´ Night – Chcete se zapojit do diskuzí o inovacích, inteligentní infrastruktuře či smart cities se startupy, manžery a zástupci měst a obcí? Pak dorazte na finále letošního ročníku startupové soutěže „Connect Visions to Solutions“. Čekají na vás nejen diskuze v rámci Future Conference, ale i vyhlášení vítězů této startupové soutěže, kteří představí svá digitální řešení pro inteligentní infrastrukturu. Událost moderuje Petr Šimůnek.

 

 • NEXT100 Symposium – Zajímá vás propojování technologií a sociálních věd? Zapojte se jako dobrovolník a pomáhejte na debatách v rámci mezinárodní události, na které se sejdou lídři v oblasti politiky, inovací, akademické oblasti, ale i businessu.

 

 • Social Innovation Weekend přichází! – Pracujte 48 hodin na inovačním řešení problémů, které se pojí s tématem zadluženosti, přístupu k informacím neslyšících nebo kterak překlenout propast mezi generacemi. Čeká vás podpora zkušených mentorů a zajimavé ceny pro vítěze.

 

 • Cena Wernera von Siemense – Cena Wernera von Siemense opět hledá nejlepší studenty, mladé vědce a pedagogy. Přihlaste svou diplomovou nebo disertační práci do prestižní soutěže a vyhrajte nejen finanční odměnu.

 

 

 • Erasmus pro mladé podnikatele – Začínáte podnikat? Pak nepřehlédněte nabídku zahraničního výměnného programu pro mladé začínající podnikatele. Přijďte se dozvědět víc na toto setkání a setkat se s absolventkou tohoto programu i hostujícím podnikatelem v ČR.

 

 • Kurz kybernetické bezpečnosti – Chcete se stát profesionálem v oboru kybernetické bezpečnosti? Přihlaste se na kurz, který je vhodný pro začátečníky i pokročilé a je zaměřen na práci v centru bezpečnostního dohledu.

 

 • Startupper of the Year by Total – Máte již fungující projekt či teprve nápad, který má sociální dopad a je inovativní? Přihlaste se do soutěže a získejte finanční podporu, publicitu vašeho projektu a mentoring.

 

 • Konference: Dobrovolnictví ↔ Byznys – Věnujete se ve volném čase dobrovolnictví a zajímá vás, jak se na takovou zkušenost dívají zaměstnavatelé? Přijďte na závěrečnou konferenci projektu Youth Employability via Volunteering.

 

 • IT security soutěž Capture the Flag – Sestavte studentský tým (1 – 4 studenti), zúčastněte se soutěže a ukažte, co ve vás je v oblasti IT security. Na nejlepší týmy čeká finanční odměna.

 

 • Lets do IT! – Láká vás IT, ale bojíte se, že pro vás jako pro ženu není? Accenture vás zve na setkání žen, které jsou úspěšné v IT, i když ho nikdy nestudovaly! Přijďe si poslechnout inspirativní příběhy a zeptat se na vše, co vás zajímá.

 

 • ČEEP Student – STUDENTSKÁ CENA ENVIROS 2017 –  Zpracovávali jste v první polovině minulého roku bakalářskou, diplomovu či semestrální práci? Navrhuje vaše práce opatření, které mají environmentální či energetický přínos? Přihlaste ji do soutěže Studentská cena Enviros 2017.

 

 • CZEDUtalk – Přijďte se dozvědět, jak můžete vyjet do zahraničí v rámci programu Erasmus+. Čekají vás přednášky, panelové diskuze i informační stánky.

 

 

 • Connect Visions to Solutions – Vyberte si firmu, nahrajte své řešení na video nebo vytvořte slideshow. Pokud váš tým bude vybrán do finále, máte možnost vyhrát finanční odměnu a získat zajímavé pracovní kontakty. Přihlásit se mohou studenti nebo startupy.

 

 • Solve it 2018: Education in digital age – Zapojte se do soutěže Solve it, kdy se prostřednictvím případové studie budete snažit vyřešit aktuální výzvy neziskových organizací. A odměna pro vítězný tým? Zpáteční letenka do zvolené destinace!

 

 • Profesia days Praha – Toužíš po dobré práci, ale nevíš, jak začít? Přijď načerpat inspiraci na 8. ročník veletrhu pracovních příležitostí. Čeká tě přes 100 zaměstnavatelů, vzdělávací workshopy, inspirativní přednášky a také jazykové, osobnostní i IT testování s certifikátem zdarma.

 

 • Automotive party – Zajímají tě elektromobily, autonomní auta, chytré křižovatky, nebo třeba hyperloop? Přijď 31. října na první automotive party u nás, kterou pořádá tým Studenty.

 

 • KURZ MISTROVSTVÍ V LINUXU I. – Kurz je určen pro všechny nadšence a vývojáře a jeho cílem je naučit vás zvládat Linux na profesionální úrovni. Pod vedením legendárního hackera, pedagoga a znalce telekomunikačních sítí Pavla Trollera, se procvičíte od úplně základních dovedností až po skutečně náročné a složité činnosti. V kurzu nebudeme marnit čas různými GUI, zato se budeme soustředit na procvičování dovedností, které vás v budoucnu budou velmi dobře živit.

 

 • BDG architecture+design z Londýna pořádá v České republice anketu na téma pracovního prostředí. Pokud mluvíš anglicky, můžeš se zapojit jako tazatel a pomoci jim sesbírat data o tom, jaký má design kanceláře vliv na zaměstnance. Tato výpomoc bude placená. Víc se dozvíš tady.

 

 • dreamBIG with Vita Smid – Cesta od programátora na volné noze k CTO algo-tradingového startupu. Dozvíte se, proč se vyplatí vyhýbat se komfortu, co z dobrého programátora dělá dobrého freelancera a také jak se píše kód obchodující s velkými penězi.

 

 • 180 Degrees Consulting – Studentská organizace věnující se consultingu, ve kterém mohou studenti uplatnit analytické i logické myšlení, kreativitu a další schopnosti bez ohledu na svůj studijní obor. Zapoj se do pomoci neziskovkám. Pokud se zajímáš o management consulting, marketing, HR, datovou analýzu, sociální sítě, IT, finance, neziskový sektor nebo chceš prostě jenom dělat něco víc, než jen sedět ve škole, pak je pro tebe 180 DC pravou volbou. Jako člen získáš spoustu zkušeností, a to nejen během práce na projektu nebo ve vedení, ale i během školení od našich partnerů. Navíc potkáš velmi zajímavé lidi, kteří ti jistě budou inspirací.

 

 • BCG Strategy Cup 2018 with Spaceti  –  Soutěž pro studenty různých oborů, kteří se chtějí v týmu zapojit do vlastního projektu. V zadání soutěžící dostanou byznysový, strategický nebo technologický problém, který pak v týmu během několika dnů musí vyřešit a představit své doporučení. Vítěze čeká nejen velká zkušenost, která se hodí do CV, ale taky finanční odměna.

 

 • Přednáškový cyklus „METODA MINDFULNESS“ vedený Monikou Stehlíkovou, lektorkou mindfulness a terapeutkou ACT – začíná 1. 11. 2018 – organizuje Spolek absolventů ČVUT ve spolupráci se SIG Business Club při Mense ČR

 

 

 

 • Grow Your Raw and Sustaible Organic Enterprise – projekt Evropské rozvojové agentury, s.r.o. Cíl projektu: možnost sdílení zkušeností a nápadů začínajících podnikatelů v oboru udržitelného zemědělství a navázání hlubší spolupráce mezi partnerskými státy. Účastníci se dozví více o možnostech financování, rozvoje a růstu jejich začínajících firem. Pětidenní školení Grow Your Raw v termínu 10. – 14. 9. 2018 v pražských startupových inkubátorech, startupových podnicích a dalších inspirativních firmách. Účast zdarma. Uzávěrka přihlášek do 2. 9. 2018.

 

 • FUTURE PORT PRAGUE představuje FUTURE OF YOU – místo, které inspiruje! Akce se koná 6. – 7. 9. 2018. Jaká je Vaše budoucnost? Jste na ni připraveni? Zveme Vás na druhý ročník vizionářského a futuristického festivalu Future Port Prague 2018, jehož součástí bude i sekce Future of You! Registrovat se můžeš zde – akce je pro studenty a učitelé zdarmaČeká Tě:
  • Dvoudenní festival budoucnosti s ukázkami nejnovějších technologií a inovací
  • Jednodenní konference o novinkách v oblasti exponenciálních technologií a trendech zaměřená na jejich dopad na podnikání.
  • Praktické workshopy od renomovaných odborníků z České republiky i zahraničí, kteří vás naučí dovednosti potřebné pro budoucnost
  • FUTURE PORT PRAGUE přivítá Kapitána Kyborga – Kevina Warwicka, který díky čipům ve svém těle manipuluje s předměty

 

 • Siemens, s.r.o. v úzké spolupráci s Českým vysokým učením technickým v Praze vyhlašuje 21.ročník Ceny Wernera von Siemense, touto cestou opět hledá a oceňuje nejlepší studenty, mladé vědce, vedoucí prací a pedagogy. Další informace najdete také zde.

 

 • Do you have passion for digital and have a background in technology? Do you want to know more about the connection between management consulting and digital space? Then Afternoon with Digital McKinsey in Vienna is the right place for you.

 

 • Randez-vous Podnikavých žen – 19. 6. od 13:45 do 17:15 v Pražské tržnici. Vstup zdarma. Více informací o programu. Prague Startup Market.

 

 • Ve dnech 29. a 30. 5. proběhnou v CIIRC dvě přednášky od uznávaného odborníka v oblasti dopadů průmyslové revoluce prof. Petera Staněka. Budou na témata „Čas ako fenomén budúcej spoločnosti“ a „Architektúra ľudského mozgu a umelá inteligencia“.

 

 • Zastav se na našem workshopu, kde ti v praxi ukážeme, jak v EY využíváme inovací. Měníme tradiční byznys našich klientů od retailu, bankovnictví, energetiku až po výrobu aut, pracujeme na projektech Smart Cities, zapojujeme chatboty a inovace mají vliv i na styl práce nás, konzultantů. Žádné tanečky kolem, všechno bude prakticky a efektivně. Ve středu 16. května, od 9 do 13 hodin, ti předáme tolik informací, že budeš o inovacích přemýšlet až do konce zkouškového.

 

 • Ve dnech 16.-18.5. proběhne konference WE LOCAL in Prague „Women in engineering and technology and students studying engineering should attend WE Local Europe in Prague, CZ to receive education and professional development that will allow them to advance in their careers.“

 

 • Máte skvělý podnikatelský nápad nebo rozjetý projekt, který stále čeká na tu správnou příležitost? Přihlaste se do 11. ročníku soutěže Vodafone Nápad roku 2018! Vítězné projekty vyhrávají 300 tisíc korun, cestu do HQ Huawei v Shenzhenu či na startupové konference v Evropě. Dále můžete získat investici až 20 milionů korun, váš projekt dostane mediální prostor a zpětnou vazbu od více jak 30 mentorů. Přihlásit se můžete do 12. května 2018. Tak na nic nečekejte a startujte na www.napadroku.cz

 

 • Na začátku srpna startuje zážitkový kurz Challenger o překonávání svých hranic a krocích do neznáma. Jak je zvládat, jak se na ně těšit, jak je hledat a jak si vybírat, které stojí za úsilí? Jo, to tam všechno bude. A můžeš tam být i ty. Tým, který na kurzu maká, nechce nechat nic náhodě, a tak vytvořili dotazník, kde sbírají informace od cílovky (18-26 let), aby na kurz ušili program na míru. Pokud jsi věkově v téhle kategorii, hodně jim pomůžem vyplněním zde 1url.cz/ftxJ9 (i pokud se na kurz nechystáš).

 

 • 14.-20. 5. se bude konat veletrh Týden inovací 2018. Více informací zde.  A pozor, studenti mohou se slevovým kódem TI2018CVUT získat 50% slevu.

 

 • Eaton European Innovation Center (EEIC) organises 2 events on Friday, April 27, 2018.
 1. Are you interested in learning more about opportunities for women in the engineering field? If the answer is yes, apply now to join Eaton at the Women in Power Conference!
 2. Grill Party powered by Eaton. Are you a mechanical, eletrical or IT student, or a teacher or professor in these subjects? Do you need to take a break? Then join us.

 

 • Digitální marketing v roce 2018 je meetUp, zaměřený na využívání konkrétních nástrojů / metod jak zaujmout danou cílovou skupinu pro konkrétní produkt. Pozvali jsme mediální společnost Wavemaker a Red Bull, aby si s námi popovídali o konkrétních příkladech z praxe.

 

 • Konference Glorious 2018 je pro mladé a ambiciózní, kteří cítí, že jenom teorie nestačí a chtějí si rozšířit obzory v osobním rozvoji, leadershipu a byznysu. Na Glorious se setkáš s těmi nejúspěšnějšími Čechy, kteří pracují pro firmy jako Tesla Motors, Google nebo Adobe. Ti se s tebou podělí o své zkušenosti a know-how, které Ti usnadní kariéru. Zapiš si do diáře 3. – 5. května a doraž do Brna. Pojď se učit od těch, kteří mění svět!

 

 • Ve dnech 29.–31. srpna se na Fakultě informačních technologií ČVUT uskuteční konference Euromicro DSD/SEAA 2018Termíny pro zasílání příspěvkům jsou již 15. března pro Software Engineering and Advanced Applications a 1. dubna pro Digital System Design. Sborníky obou konferencí publikuje IEEE Conference Publishing Services (CPS). Nejlepším příspěvkům je také nabízena časopisecká publikace v Euromicro/Elsevier časopisech. V případě jakýchkoli dotazů či nabídek kontaktujte doc. Hanu Kubátovou

 

 • Kariérní pouť – 25. 10. 2018 – Tvoje kariéra je cesta a my ti pomůžeme najít první destinaci. Zapomeň na nudné kariérní veletrhy. Cesta za rozvojem a zábava na prvním místě. Práce není něco, co stojí bokem, ale právě naopak. Práce je přirozenou součástí tvého života. Vezmi si jen, kolik procent života v ní všichni strávíme. Proto si vyber takovou firmu, jejíž smysl, hodnoty a poslání budou přesně odpovídat tomu, čemu ty sám věříš. Takovou, do níž se budeš každé ráno těšit a neodpočítávat dny do dovolené.

 

 • Soutěž Management Consulting Challenge 2018 je tady! Přihlas se s kamarády, zvládněte case study na téma expanze Liftaga do dalšího města v ČR a vyhrajte 30 000 korun a možnost stáže v týmu stratégů EY. V naší soutěži máš možnost si nanečisto vyzkoušet, jestli by tě práce v Management Consultingu bavila. V porotě ve finálním kole se na tebe bude těšit Martin Fiala, šéf týmu Strategie a Ondra Krátký, CEO Liftago. Více info najdeš na bit.ly/MC_challenge_soutez

 

 • Falling Walls – akce se uskuteční v Brně, dne 16. 05. 2018 ve vědeckém centru Vida! Organizátorem akce je CEITEC, Německá ambasáda a DAAD Praha. Smyslem Falling Walls je dát dohromady skvělé hlavy, přinést dech beroucí myšlenku, myšlenku, která zboří všechny bariéry. Vítěz tohoto celonárodního kola bude Českou republiku zastupovat na významné konferenci v Berlíně, která se pravidelně organizuje v před večer výročí pádu Berlínské zdi. O vítězi rozhodne odborná porota složená ze 7 členů, odborníků z různých oblastí. Pro lepší představu – video z minulého roku. Komunikačním jazykem je angličtina. Přihlašovat se lze do 25. května! 

 

 • Informatické večery FIT: jsou přednáškový cyklus z nejrůznějších oblastí informatiky, který pořádá Fakulta informačních technologií ČVUT. Přednášky českých i zahraničních odborníků jsou určeny nejen studentům a akademických pracovníkům, ale i veřejnosti se zájmem o informační technologie. Přednášky jsou v českém nebo anglickém jazyce. i v tomto semestru na fakultě informačních technologií pokračuje cyklus Informatické večery FIT. Přednášky budou každé pondělí od 18:00 v posluchárně 107. První večer se koná 26.02.2018   18:00-19:30 na téma: Salesforce – možnosti a využití v praxi

 

 • START UP, SHOW UP – Dne 15.12.2017 ve 13:30 hodin proběhne na FELu, ČVUT v místnosti: T2: C3-132, event Star up, Show up. Akce, která se zaměřuje na podporu startupů a podnikání. Bude se jednat o cca 20 minutové prezentace + otázky a diskuze se zaměřením na: startupy, podnikání, inovace, technologie, jak uspět a překonávat neúspěchy. Jednotlivé startupy a inkubátory představí svůj příběh, své činnosti, rady ze startup scény, praktické tipy i skutečné programy, které mohou pomoci převést myšlenku do reality. Představí se zástupci soukromé, univerzitní i státní sféry. A to sice: AI Startup Incubator, CzechInvest, Caara.cz, InQbay CVUT + studentské starupy spadající pod inkubátor. Vstup je zdarma. Událost můžete sledovat na Facebooku. Tisková zpráva je zde.

 

 • IoT v praxi meetUp! – 5. 12. 2017 v NTK ČVUT Zajímá vás jak funguje internet věcí v praxi? Přijďte si poslechnout zajímavé případovky z Vodafonu nebo zjistit, o čem je projekt Taxi fleet. V průběhu celého meetUpu budete mít možnost zeptat se našich hostů na otázky k tématu.

 

 • Neziskový projekt pro univerzityKickresume EDU. Hlavní funkcí Kickresume EDU je aplikace na vytváření životopisu a motivačních dopisů, která je navržená tak, aby pomohla studentům v procesu hledání své práce. Pro studenty ČVUT je aplikace zdarma po vyplnění svého univerzitního emailu.

 

 • Zasoutěžte si s ostatními studenty o výlet do Ameriky, konkrétně na konferenci v Cincinnati! Vymyslete případovku pro miliardovou značku „Head&Shoulders“ a obhajte ji ve finálových kolech v Praze, Římě a Panamě. Uzávěrka přihlášek je prodloužena do 30.11, tak neváhejte! Více informací najdete na: https://pgcareers.com/ceo-challenge.

 

 • Bezplatný workshop pro studenty – Vítejte v SAP! Deadline přihlášek je do 15. listopadu, tak neváhej a přihlaš se.

 

 •  Zúčastni se soutěže „Our Earth is Smaller Earth“ a vyhraj Work and Travel pobyt v USA v hodnotě 500 USD na léto 2018! Napiš krátkou esej v angličtině a vyhraj nezapomenutelné 3 měsíce v Americe. Nebo třeba GoPro kameru. Esej zašli na email nejpozději 31. 12. 2017

 

 • How do you want to apply for jobs? Do you agree that searching for a job is easy, but finding one is not? Sometimes, finding a job can feel like a job and we want to change this! We at Potentialpark tell big organizations how you want to apply for jobs – with your help! The only thing you have to do is to…
  1. Share your thoughts,
  2. get the latest tips and tricks about job search and application,
  3. …and get the chance to win a weekend trip to Potentialpark’s amazing hometown of Stockholm, Sweden!

Share your opinion now! Thank you! You are awesome! Your Potentialpark Team

 

 • CRA IoT Hackathon – Máte nápad na využití Internetu věcí? Jste vývojář nebo tým vývojářů a myslíte si, že právě vy umíte sestavit ten nejzajímavější prototyp čidla/senzoru, který bude komunikovat prostřednictvím IoT sítě LoRa a bude schopný přenášet užitečná data? Chcete si poměřit své síly i s dalšími nadšenci a získat cenné zkušenosti, informace a kontakty? Zúčastněte se CRA IoT Hackathonu! Přijďte 24. listopadu do AVAST Enterprise Office Center. Nezáleží, jestli přijdete už v hotovém týmu (3 – 5 členů), nebo sami. Na místě bude řada dalších vývojářů, se kterými můžete spojit své síly a zkušenosti. Tým vytvoříte na místě. Vítězné týmy si rozdělí celkem 30.000- Kč! Registruj se zde.

 

 • ŠKODA DAY s podtitulem Pohání nás chuť vynalézatkterý se uskuteční v pondělí 20. 11. 2017, studentům odhalí nejnovější trendy týkající se budoucnosti vývoje elektriky a elektroniky vozů, na kterých pracují kolegové v Technickém vývoji ŠKODA. Účastníci budou mít možnost prozkoumat prostory nové válcové laboratoře, podívat se, jak probíhá testování nových modelů či si vyzkoušet práci s moderními virtuálními technologiemi v našem virtuálním studiu.

 

 

 • Moderní student – Microsoft Virtual Academy Kurz šitý na míru studentům. Zdokonal své znalosti Office 365 zdarma a staň se také Moderním studentem!

 

 • Student arch 2017 – Mezinárodní soutěž STUDENT ARCH 2017, cílí na studenty a mladé absolventy technických a uměleckých škol. Hlavní cena je 1000 EUR a zájezd do Rakouského Admontu. Podmínky soutěže nalezneš zde.

 

 • Profesia Days – 25. – 26. 10. 2017 – Nejnavštěvovanější kariérní veletrh v České republice. Vstup zdarma. Je potřeba se přihlásit. PROČ přijít? – Osobní setkání se zástupci předních společností, kteří nabízí volná pracovní místa. – Kariérní poradenství a doporučení pro životopisy. – Desítky workshopů a přednášek zaměřených na zvýšení Tvých šancí získat práci. – Možnost otestovat si své jazykové a počítačové znalosti.

 

 

 • SAP.io, Techstars a Startup Focus zahajují soutěž InnovMatch, jejímž cílem je propojit start-upisty, vývojáře, podnikatele, inovativní firmy a studenty z regionu střední a východní Evropy (CEE) a umožnit jim společně řešit obchodní výzvy za využití in-memory platformy SAP Cloud Platform. V rámci podzimní konference SAP Forum proběhne 7. září workshop zaměřený na SAP Cloud Platform. Finálové kolo regionální soutěže se uskuteční 30. listopadu v Praze.

 

 • Exkurze do EY – Úplně nejlíp nás poznáš přímo v akci. Připravili jsme pro tebe exkurzi, kde ti ukážeme, jak to u nás v EY vypadá a co vlastně obnáší kariéra v poradenství. Těšíme se na tebe v úterý 30. května v 17 hod.

 

 • OPEN DAY AT PHILIP MORRIS ČR A.S. Don’t miss the chance to visit offices of Philip Morris ČR a.s. in Prague, attend interesting workshops, meet new people and even have a coffee with managing director! We are organizing for your the Open Day 2017 on Wednesday, 28th June 2017. Register at Recruitment.PMCZ@pmi.com (the capacity is limited).

 

 • VZDĚLÁVÁNÍ PRAXÍ projekt pro zvýšení zaměstnatelnosti: NOVĚ SE DO PROJEKTU „Vzdělávání praxí“ MOHOU ZAPOJIT I ABSOLVENTI evidovaní na ÚP. Co to znamená? → Firma může vypsat „stáž“ na absolventskou pozici ve své firmě a získat tak finanční kompenzaci a zdarma i vzdělání svého mentora.

 

 • Český Energetický a Ekologický Projekt 2016 (ČEEP 2016) – 15. ROČNÍK STUDENTSKÉ SOUTĚŽE KONANÉ POD ZÁŠTITOU REKTORŮ VYSOKÝCH ŠKOL ČR. – Napsal jsi perfektní práci z oblasti energetiky či ekologie?

 

 • Grill Party powered by EATON – 18.5.2017 od 15:00 do 21:00 You are invited to a grill party on behalf of EATON European Innovation Centre! More information here.

 

 • Ve čtvrtek 27. dubna 2017 se koná informační schůzka k přijímacímu řízení do tréninkového programu Honors Academia, který je určen pro studenty VŠ. Je to možnost rozvíjet své znalosti a dovednosti nad rámec běžných studijních povinností. Co Ti to může dát? – zlepšení soft-skills, – získání kontaktů z jiných škol napříč obory – spolupráce s firemními partnery – získání praktických dovedností – zaměřeno na manažerské dovednosti

 

 • GSK startuje program Future Leaders Programme – Jedna z největších farmaceutických společností na světě, britská GSK, otevírá program pro absolventy vysokých škol s názvem Future Leaders Programme (FLP). Tříletý program, během kterého si úspěšný kandidát bude moci vyzkoušet více pracovních pozic, je určen studentům přírodovědných nebo ekonomických oborů. Ti tak získají jedinečnou příležitost nastartovat svou kariéru a stát se budoucím lídrem. Přihlášky je možné podávat do 15. května 2017.

 

 • Bilingual People International Language Recruitment Fair: 22nd April. If you are Bilingual / Multilingual and are looking for your ‘Dream Job’ in Prague or across Czech Republic, don’t miss our Bilingual People International Language Recruitment Fair happening in Prague on Saturday 22nd April at the Clarion Congress Hotel. Registration

 

 • program Pitch Bootcamp (v anglickém jazyce na komunikativní úrovni) 21. – 22 . 4. = rozvojový program, který pomáhá mladým lidem lépe se připravit na trh práce a dosáhnout vysněné kariéry tím, že je spojuje s profesionály z různých firem. Cílem je 100 mladých talentovaných lidí připravit na setkání s 60 vyššími a vysokými managery. Účastníci po celodenní práci v 10 členné skupině druhý den předstoupí před panel 2-3 profesionálů. Představí se (Kdo jsou, kam míří, co umí a co chtějí) a panelisté jim podají zpětnou vazbu, jak působí, co by mohli zlepšit a případně kam se ještě poohlédnou. Také proběhne nezbytné okénko networkingu, kde si můžete odchytnout managera dle svého zájmu a zjistit své šance. Víc info zde a na fb. Pitch Bootcamp není veletrh pracovních příležitostí, profesionálové tam nepřichází za firmu lovit lidi, ale jdou se osobně setkat a poradit mladým talentům. Akci pořádá ČZU.

 

 

 • Veletrh pracovních příležitostí – Ulov mě na Jaderce! se koná 11. 4. (9:00 – 16:00) – Chceš se dozvědět více o tom, co můžeš dělat po škole? Najít si nějakou brigádu ke studiu přímo v oboru? Studentská unie pořádá pro Jaderňáky a jejich přátele a známé z jiných technických škol celodenní veletrh firem, na němž si studenti všech studijních programů mohou rozšířit své obzory o pracovních možnostech, domluvit si spolupráci na svých závěrečných pracích či naskočit do trainee programu během studia.

 

 • Technic Days: Nyní se můžeš registrovat do 10. ročníku odborných přednášek TechnicDays. Cílem projektu je posdílet know-how prestižních firem a předat zkušenosti odborníků z praxe studentům/budoucím absolventům VŠ. Registračního formuláře pro studenty, kteří by chtěli přijít na přednášky naživo, přímo do firem je zde.

 

 • Letošní ročník Girls Day proběhne ve čtvrtek 27. dubna. Jedná se o mezinárodní interaktivní den otevřených dveří ve firmách, jehož cílem je podpořit dívky se zájmem o technické obory a motivovat je k tomu, aby vstupovaly do technických oborů a aby v technických oborech zůstávaly i po ukončení studia a nástupu do praxe. Mezi zapojené firmy letos patří také ŠKODA AUTO, která si připravila v rámci Girls Day pestrý program pro studentky vysokých i středních škol. Celá akce bude interaktivní a bude zahrnovat představení firmy a pracovní náplně vybraných zajímavých pozic s možností diskuse přímo s lidmi z firmy, mj. s čerstvými absolventkami, které zde pracují. Budete tak mít možnost získat cenné kontakty, které můžete v budoucnu využít. Součástí programu bude příležitost podívat se na výrobu aut v přímém přenosu a vyzkoušet si simulaci reálných pracovních činností. Účast je zdarma, včetně dopravy do Mladé Boleslavi a zpět do Prahy, která bude pro účastnice zajištěnaVíce informací a registrace

 

 • Co nevíte o patentech? Dozvíte se na snídani s předsedou ÚPV. Akci pořádá Ústřední knihovna ČVUT 5. 4. 2017 9:00 – 11:30.

 

 

 • ABB University Award na veletrhu Amper v Brně nabídne studentům možnost využít kariérního poradenství s jejich HR specialisty (21.3. – 23.3.) Víc info

 

 • Staňte se součástí Hackathonu Komerční banky a StartupYardu – unikátní akce odborníků, programátorů, startupistů a vysokoškoláků! Po 48 hodin budou soutěžní týmy pracovat na konkrétních projektech a zdokonalovat současné i vyvíjet nové produkty a aplikace. Nejlepší 3 týmy mají nejen možnost získat prestižní ceny a zažít networking s top-managementem, ale i možnost ovlivnit nové produkty a koncepci „banky budoucnosti“ při realizaci svého projektu v InovačnímLABu KB. Více informací

 

 • Start-up Eduma – nejdostupnější doučování online. Cílem projektu je online doučování, které probíhá mezi studentem a doučujícím v reálném čase, propojuje tak studenta s doučujícím na velkou vzdálenost a nabízí doučujícím flexibilní práci s jistým výdělkem.

 

 • Informatický večer FITEvoluce asynchronního Javascriptu v Node.js – pondělí 3. března 2017, 18:00 NB ČVUT, posluchárna T9:107. Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních škol a odborné veřejnosti. Vstup zdarma.

 

 • Online kurz Google garáž zdarma – web Google garáž nabízí celkem 23 témat. Můžete si projít kompletní seznam témat nebo témata filtrovat pomocí rozbalovací nabídky podle toho, jak jste pokročili  Získejte s Digitální garáží znalosti z online marketingu, které přispějí k růstu vaší firmy a vašemu kariérnímu rozvoji. Představíme vám vše od vyhledávání až po sociální sítě.

 

 • SCRATCH 2017 – EPAM Systems pořádá v létě Scratch konference v Maďarsku. Je to součást EPAM e-Kids a unikátní příležitost setkat se všemi, kdo se tímto programovacím jazykem zabývají. Na konferenci vystoupí mimo jiné Mitch Resnick, professor z MIT Media Lab a Ariam Mogos z UNICEF. Vstupné na konferenci je pro účastníky zdarma. V tuto chvíli je také otevřena výzva pro řečníky.

 

 • SHE is a series of events designed to bring together talented women, and help them make a difference in the world. This time we invite you to get a better understanding of differences among people at an exclusive workshop on Myers-Briggs Type Indicator – MBTI® on March 23, 2017, in McKinsey Prague office. The workshop will then be followed by dinner. Please fill in the online application by March 15, 2017 and attach your CV and cover letter. Selected participants will be informed by Friday, March 17, 2017.

 

 

 • Inkubátor ČVUT InQbay nabízí studentům účast na prestižním workshopu „Od nápadu k podnikání aneb Jak založit Lean Start-up“, který povede profesionální konzultant a investor Václav Sušeň. Prvních 30 zaregistrovaných má účast zdarma. Účast na semináři je svázána s účastí na mezinárodní konferenci otevřených inovačních laboratoří, kterou pořádá InQbay dne 17. 3. v NTK. Přihláška

 

 • ABB University Award je určená pro studenty technických oborů. Máte na stole nebo v šuplíku technicky zaměřenou bakalářskou, diplomovou či disertační práci? Tak neváhejte a přihlaste ji do konce dubna do soutěže ABB University Award, kterou společnost ABB vyhlašuje ve spolupráci s mezinárodní studentskou organizací IAESTE a společností Terinvest!

 

 • The European Championship of Universities and Major Schools announces The Third Morpheus Cup on 28 April 2017. More information in pdf here.

 

 • Přihlaš se zdarma do prvního Smart Mobility Hackathonu v Praze (16. – 19. 3. 2017)​ a vyhraj 135 000 Kč. Potkáš mentory z ŠKODA AUTO DigiLabu a dalších industry leaderů jako Innogy, Ernst&Young, T-Mobile, Avast, Siemens nebo Microsoft. Třeba Ti pomůžou dát dohromady nějakou miliardovou apku? Ale hlavně zlepšíš život v pořád zasekanějších městech! So get hacking NOW! Přihlášky končí již 28. února. Nezapomeň, že HACKATHON není jen pro hackery  Přihlášky a další info na www.ceehacks.com.

 

 • Brandstorm 2017 – letos se značkou L’Oréal Men Expert – Je mezinárodní soutěž pro studenty o nejlepší inovaci organizovaná společností L’Oréal. Brandstorm letos nově uvádí disciplínu TECH CHALLENGE. Ohrom mužskou populaci s dechberoucí inovací! Zaujměte nás technologií, která svou inovací umocní pozitivní zážitek spotřebitele značky L’Oréal Men Expert! Doporučená technologie může mít podobu obalu a složení, technického příslušenství, přístroje, zařízení, softwaru, aplikace nebo hardwaru. Registrace končí 28. 2. 2017

 

 • 8. ročníku akce Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ proběhne 24. a 25. 3. v Praze, v Clarion Congress Hotel Prague. Jedná se o největší networkingovou akci v České republice. Akce podporuje ženy v jejich profesním i osobním růstu. Její nedílnou součástí je velký mentoringový den, kterého se účastní stovky žen. Vzájemně sdílejí své zkušenosti, podporují se v rozvoji, motivují se, diskutují o sebedůvěře, učí se vyjednávat či prezentovat. Mentorkami jsou zkušené, úspěšné ženy, které předávají rady a zkušenosti kolegyním. MOŽNOST PRO STUDENTKYvstupenky ZDARMA na sobotní část akce – mentoring, za pomoc s organizací. Pomoc je potřeba jak před akcí, tak přímo na akci. Před akcí je potřeba pomoci například s komunikací na sociálních sítích, s webovými stránkami apod. Jinak mají studentky VOŠ/VŠ 50% slevu (nárok na slevu s uplatněním kopie studentské průkazky ISIC). Studentky, které budou mít zájem se mohou ozvat na tento email: tereza.melisova@bpwcr.cz (Tereza Melišová )

 

 • Program akcí CIPS ČVUT na letní semestr je ZDE! Registrace probíhají od 1.2.2017 na webových stránkách Centra informačních a poradenských služeb ČVUT.

 

 • FBMI – Kurz zdravotníka zotavovacích akcí – Kurz je určen všem zájemcům o práci zdravotníka na táborech, školách v přírodě, lyžařských kurzech, sportovních a kulturních a podobných akcích. Kurz probíhá ve dnech 6. – 11. 2. 2017.

 

 • Seminář manažerských kompetencí MÚVS ČVUT – Předmět je určen studentům posledních ročníků magisterského studia všech fakult a součástí ČVUT. Seminář bude realizován s cílem zvýšit propojení mezi znalostmi získanými vysokoškolským vzděláním a požadavky firem na absolventy. Od 6. 2. 2017 bude spuštěno přihlašování v systému KOS.

 

 • Zkušební přístup do databáze dizertací Dissertations & Tgeses A&I – Ústřední knihovna ČVUT má do 17. února zkušební přístup do databáze dizertací. Přístup do databáze je možný přes speciální odkaz, který je k nalezení zde.

 

 • Právě byla vyhlášena soutěž o nejlepší studentskou esej v rámci soutěže manažer roku 2016. Termín odevzdání práce je 28. února 2017, rozsah žánru 5-10 normostran, hodnotit se bude především obsahová kvalita. Více informací o soutěži MANAŽER ROKU a zadání studentské soutěže naleznete na www.manazerroku.cz nebo na facebookových stránkách MR.

 

 • IQRF Wireless Challenge III: soutěž o nejlepší bezdrátovou aplikaci opět začíná – V lednu 2017 bude spuštěn další ročník oblíbené mezinárodní soutěže pro techniky a technicky nadané studenty „IQRF Wireless Challenge III“. „Využijte své schopnosti, navrhněte nejlepší aplikaci pro bezdrátovou technologii IQRF a bojujte o hodnotné ceny,“ to je výzva programátorům, vývojářům, technikům a studentům z celého světa. Soutěž je otevřena od 1. 1. 2017 do 21. 5. 2017

 

 • Zapoj se do studie a zjisti, jaký jsi kariérní typ nebo jací zaměstnavatelé se k tobě nejvíce hodí. Pro vstup do kariérního feedbacku je třeba jen vyplnit email nebo Facebook. Navíc získáš IQ test od Mensy ČR zdarma. Děkujeme za váš názor! Vyplnit test trvá cca 25-30 min.

 

 • Mezinárodní soutěž cut-e Theta award: Jsi student, nedávno jsi školu dokončil nebo jsi na začátku své HR kariéry? Máš nápad jak posunout svět HR, náboru nebo rozvoje zaměstnanců o trochu dál? Vyhraj 4 000 EUR, víkendový pobyt pro dva, hodinovou konzultaci s osobním koučem a řadu dalších hodnotných cen!

 

 • Vyplň krátký dotazník související s Tvojí motivací při hledání budoucího zaměstnání. Vyhrát můžeš nový tablet Lenovo TAB 2 A7-20 Ebony Black. Předpokládaný čas: 3 – 5 minut. Pokud Tě zajímá, jak jsou na tom ostatní, máš možnost dostat přístup k výsledkům dotazníkového šetření.

 

 • Mladí zvídaví lidé dostanou 19. listopadu již počtvrté příležitost navštívit konferenci TEDxYouth@Prague a rozšířit si své obzory. Sled zajímavých přednášek i doprovodných aktivit se již tradičně bude konat v Praze. A tentokrát od večera očekávejte opravdu ZA | ZRAKY.

 

 • First Prague Tech Talk: If you are interested in attending this event, please register by no later than November 6th. Without the confirmation it is not possible to attend this event. The participation at the event is for free.

 

 • Academy for Future Leaders: Zajímá tě, co co dělá manažer, který řídí byznys? Myslíš si, že jde jen o delegování úkolů, poroučení, rozhodování a zprostředkování novinek? Slyšel jsi o tom, že komunikace v rámci firmy s kolegy, podřízeným týmem a klienty je velmi zodpovědným prvkem práce manažera? Chceš-li se naučit základní principy rozhodování, samostatnosti a orientace v korporátním prostředí, je ideální čas účastnit se jednodenního workshopu.

 

 • Soutěž Společně otevíráme data, kterou pořádá Fond Otakara Motejla. Autoři mohou hlásit své aplikace do 31. října 2016. Webové a mobilní aplikace se utkají už počtvrté. Tři nejlepší aplikace získají finanční odměnu (20 000 Kč, 15 000 Kč, 10 000 Kč) a připraveny jsou též věcné ceny či exkluzivní mentoring. Studenti se můžou navíc zapojit do soutěžení o nejlepší studentskou aplikaci, která bude odměněna částkou 10 000 Kč.

 

 • Cesta pro mladé pořádá vzdělávací kurz. Je to možnost získat praxi ve firemním prostředí. Možnost prohloubit své měkké kompetence v e-learningovém kurzu a možnost absolvovat na míru střižené poradenství s odborníkem na HR.

 

 • Risk Open Day with Business lecture: Are you interested in risk management? Are you looking for an internship or full-time job? China, Indonesia, Philippines, Kazakhstan, this is just an example of countries that you can, thanks to Home Credit, visit. Join us for the lecture and use the chance to talk with our colleagues and find out more about work opportunities within the Home Credit Group.

 

 • Jaká je tvoje vize mobility v Praze v roce 2030? Jsi za Prahu mobilnější? Máš vizi, jak se v budoucnu pohybovat po Praze rychleji a efektivněji? Pak ji do 31. prosince zpracuj, pošli a získej až 30 000 Kč a možnost placené stáže třeba u Volkswagen Financial Services, lídra v oblasti financování vozů! Navíc možná právě tvůj návrh nebo tvé myšlenky budou součástí komplexního Plánu udržitelné mobility Prahy a okolí!

 

 • Risk Open Day with Business lecture: „Are you interested in risk management? Are you looking for an internship or full-time job? China, Indonesia, Philippines, Kazakhstan, this is just an example of countries that you can, thanks to Home Credit, visit. Join us for the on-line lecture and use the chance to talk with our colleagues and find out more about work opportunities within the Home Credit Group.“

 

 • Portál Smallerearth.cz, který se specializuje na work and travel programy pro studenty vysokých škol, pořádá soutěž, jejíž pravidla jsou jednoduchá – student napíše krátkou esej v angličtině o USA a ten nejlepší, kterého vybere porota, vyhraje celý program zdarma na 3 měsíce. Garantem soutěže je známá blogerka Pavlína Jágrová a Pracovní portál Profesia.cz.

 

 • Jaká je tvoje vize mobility v Praze v roce 2030? Setkejte se s kapacitami ve svém oboru, zapojte se do workshopů a diskuzí a získejte zkušenosti z praxe – zkrátka zažijte zimní semestr trochu jinak. Hlavním cílem projektu a studentské soutěže, je přimět studenty popřemýšlet nad tím, v jaké situaci se Praha nachází a co ji v budoucnosti čeká, přispět konkrétními návrhy těchto studentů k řešení udržitelné mobility v Praze, zejména v oblasti automobilové dopravy, typologie aut ve městech apod. Soutěž probíhá od 6. 10. do 31. 12. 2016.

 

 • Soutěž Cena Edwards 2016, která finančně oceňuje nejinovativnější diplomové práce v oborech ekonomie a techniky, Ti nabízí možnost získat finanční odměnu a zároveň potenciálně i zaměstnání, protože v současné době firma rozšiřuje své centrum sdílených služeb a bude ve dvou vlnách nabírat přibližně 200 zaměstnanců. Přihlášky je možné podat do 15. října 2016.

 

 • Chcete si zahrát DIVADLO? Studentské divadlo COMICA ECONOMICA každý rok hledá nové tváře. Přijďte si to zkusit. Setkání všech zájemců je v pondělí 17. října v 19.00 v kavárně Národní technické knihovny

 

 • Mezinárodní studentská soutěž INTERNATIONAL ARCH 2016 s tématem „Lets meet larch“ aneb inspirace modřínem. Studenti mají volné ruce a mají navrhnout interiér, nebo interiérový prvek s použitím produktů Admonter v dřevině modřím. Uzavírka přihlášek je 18. 11. 2016

 

 • ŠKODA AUTO vás srdečně zve na tradiční Den otevřených dveří pro studenty vysokých škol, který se bude konat ve středu 9. 11. 2016 v Mladé Boleslavi. Letošní ročník s názvem ŠKODA DAY 2016 – Krok za krokem výrobou je zaměřen na Výrobu a logistiku. V rámci přednášek a workshopů studentům přiblížíme aktuální témata a nejnovější trendy ze světa výroby a logistiky. Studenti nahlédnou pod pokličku výrobního procesu nového vozu, vyzkouší si práci s virtuální realitou, seznámí se s ergonomickými simulacemi a dalšími inovačními projekty.

 

 • Veletrh vojenské a bezpečnostní techniky Future Forces Exhibition 2016 – možnost bezplatného vstupu na veletrh, který se koná, který se koná 19. – 21. 10. 2016 v Letňanech. Online registrovaní do 14. října 2016 mají vstup zdarma.

 

 • TÝDEN PODNIKÁNÍ – V týdnu od 14. do 20. 11. 2016 se po celém světě koná Global Enterpreuneurship Week – největší celosvětová událost na podporu podnikání, jejímž posláním je globální rozvoj podnikání. V České republice se akce koná již čtvrtým rokem pod názvem Týden podnikání. V loňském roce se v rámci Týdne podnikání uskutečnilo přes 70 událostí napříč regiony, kterých se zúčastnilo více než 5 300 návštěvníků. Letošnímu Týdnu podnikání poskytli svou záštitu premiér Bohuslav Sobotka, ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Mezi patrony letošního ročníku je Zbyněk Frolík, zakladatel Linetu, a Oliver Dlouhý, zakladatel startupu Kiwi.com
 • Hlavní událostí Týdne bude SUMMIT TÝDNE PODNIKÁNÍ pořádaný ELAI, který proběhne dne 15. listopadu od 10:00 do 22:00 ve Slovanském domě v centru Prahy. V rámci dne se můžete zúčastnit inspirativních workshopů, navštívit různé veletrhy a fandit českým startupům při soutěži Get in the Ring.

 

 • Profesia days veletrh práce = přednášková zóna + vzdělávací zóna + poradenská zóna + testovací místnost + zajímavé osobnosti. Koná se 12. – 13. 10. 2016 na Výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany. VSTUP JE ZDARMA.

 

 • CENA Wernera von Siemense – 19. ročník soutěže o nejlepší diplomové, disertační a výzkumné práce. Registrovat se můžete do 25. 11. 2016.

 

 • The Free State of Bavaria invites applications for its one-year scholarship program for students from Central, Eastern and Southeastern Europe for the academic year 2017/18 via BAYHOST. Graduates from the Czech Republic are eligible to apply. Enclosed is our flyer and further information can be found on the BAYHOST website. The application deadline for first time applications is the 1st December 2016 (date of receipt!).

 

 • 12. 10. 2016 se koná veletrh inovativních služeb PwC TECHNOMARKET