ZEISS EUROPEAN AUTUMN SCHOOL

During this online event top speakers will give an insight and a deep understanding of various fields of lithography optics. The focus of this event is to learn key aspects about the world of advanced optics for nanoelectronics & connect with scientists, experts and students from all over Europe. Target group is scientists, researchers or engineers working in optics technology and students in one of the STEM subjects, who have a sound understanding of optics.

 

EWA EMPOWERING WOMEN IN AGRIFOOD

Program pro ženy, které mají zájem podnikat v zemědělském sektoru.

Až 50 podnikatelek z ČR, Rumunska a dalších zemí se může stát součástí programu, který nabízí mentoring, vzdělávání v oblasti podnikání a přípravy projektu, networking s ostatními projekty, koučování, přístup k zahraničním mentorům a mentorkám, možnost získat finanční odměnu a přístup k investorům z EU.

 

EIT FOOD INNOVATOR FELLOWSHIP

Máte nápad, který by se mohl uplatnit v oblasti agri-food? Potřebujete pomoc s jeho převedením do praxe? Tento program je určený pro talenty z akademické obce (post-doktorandy) a neakademiky (mladé profesionály). Jedná se o šestiměsíční online program spojený se získáním klíčových dovedností a mentoringem, který vás naučí, jak překlopit myšlenku do podnikatelského nápadu.

 

LEGAL & ACCOUNTING SUPPORT

Rozjíždíte podnikání v zemědělsko – potravinářské oblasti a potřebujete pomoc s účetními záležitostmi? Program pro právní a účetní podporu proto nabízí start-upům a začínajícím podnikatelům až 2 500 EUR na pokrytí nákladů na ochranu duševního vlastnictví, či účetnické a další služby.

 

TEST FARMS

Jste začínající podnik s praktickým řešením pro zemědělce, které jim pomůže v jejich praxi a umožní zlepšit kvalitu a bezpečnost produktů? Máte rozvinutý produkt nebo službu, které jsou připraveny k ověření v terénu? Program Test Farms je navržen tak, aby propojil začínající podniky, které se snaží otestovat jejich řešení pro zemědělství, se zemědělci, a umožnil jim vyzkoušet jejich nápad v praxi. Následně mohou startupy nabídnout své řešení ke koupi.

 

INNOVATION PRIZES 2020

Jste součástí začínajícího podniku působící v zemědělsko – potravinářské oblasti? Máte inovativní produkt nebo službu, která by mohla ovlivnit toto odvětví? Zúčastněte se soutěže, získejte školení a zpětnou vazbu od odborníků z oboru a vyhrajte až 5 000 EUR. Vítězové první ceny ze všech zúčastněných zemí dostanou šanci propagovat svůj start-up na evropské úrovni a soutěžit o 10 000, 15 000 a 25 000 EUR.

 

TEDxYouth@Prague – 30.5.2020

Tentokrát na téma KONEC? Co všechno může konec představovat? Co pro nás znamená? TEDxYouth@Prague proběhne online.

 

UNIHACK: ON-LINE INOVAČNÍ HACKATHON – 1. – 3. 5. 2020

Využij své schopnosti, rozviň svou kreativitu, nauč se něco nového a tím pomoz ostatním. Přihlas sebe nebo svůj tým na online hackathon UniHack. Cílem projektu je pomoci České republice a ekonomice vypořádat se s důsledky aktuální krize. Hledají se inovátoři z řad studentů, nováčci i experti, kteří s pomocí mentorů navrhnou a odprezentují své nápady. Napadá tě, jak zlepšit vzdělávání? Zdravotnictví nebo fungování měst? Ukaž, co v tobě je! #uniHackCZ #inovujCesko

 

CRACK THE CASE – BCG CASE INTERVIEW TRAINING

Chceš se připravit na pohovor do consultingu? Zúčastni se workshopu a zkus si case interview s jedním z konzultantů BCG. Po workshopu následuje i neformální diskuze.

 

WOMEN IN POWER CONFERENCE – EATON EUROPEAN INNOVATION CENTER

Get inspired by Silvana Jirotková, former managing director  of CzechInvest, experience coaching session by Iveta Clarke, connect with experienced engineers, discover innovation labs, enjoy great food.

 

DISKUZNÍ WORKSHOP SE SIMONOU BABČÁKOVOU – 23. 3. 2020

23. března proběhne diskuzní workshop se Simonou Babčákovou na téma Umění komunikace. Tématem bude správné načasování a forma komunikace, nastavování hranic a schopnost říct NE, umění být transparentní, konflikt a jeho funkce, psychohygiena a jak s tím souvisí naše emoce. Workshop je otevřen všem studentům, zaměstnancům i široké veřejnosti. Vstup volný.

 

WORKSHOPY V INQBAY PRO LETNÍ SEMESTR 2020

InQBay si pro tento semestr připravil sérii seminářů o business tématech týkajících se například finančnictví, controllingu nebo specifik řízení začínající firmy.

 

CENTRUM PRO KYBERNETICKOU BEZPEČNOST ČVUT FEL – KURZY PRO ZÁJEMCE

Centrum pro kybernetickou bezpečnost ČVUT FEL otevírá nové kurzy na letní semestr 2019/20. Kurzy začínají v březnu. Veškeré informace na či na informačním dnu. Informační den se odehraje vždy od 17:00 do 18:00 hodin v termínu 25. a 27. února 2020 v místnosti Samsunglab 505, blok 4A, 5. patro, FEL ČVUT.

 

THE JOB FAIR FOR TECH & DIGITAL PROFESSIONALS

The Job Fair is the right opportunity to grow your network and build long term relationships with comapnies. You can learn about HR trends, Bots, AI and Mobile Workers.

You will have an opportunity to meet and interact with recruiters face to face, to make personal and impactful connections and network with different corporations.

 

CITAČNÍ STŘEDY

Od 4. března do půlky května poběží akce Citační středy. Pokud píšete závěrečnou práci a nevíte jak správně citovat, pak využijte individuální konzultace k citování, citačním manažerům a autorskému právu. Citační středy budou probíhat každou středu od 13 do 15 hodin ve Studovně Ústřední knihovny ČVUT (5. NP v budově NTK).

 

BCG CONNECTION EVENT – 12.3.2020

Chceš mít vliv na svět byznysu? Přijď na neformální večeři s konzultanty z BCG a seznam se s kariérou v BCG. Dozvíš se více o strategickém consultingu a potkáš další zajímavé studenty.

 

BCG SPRING WEEK – 1. – 3. DUBNA 2020

Exclusive program for first- and second-year students in all fields. Are you in the early stages of earning your university degree and curious about your future career options? Join BCG for exclusive insights into the work of a consultant. During the three full-day program, you will live the full consulting experience in our Prague office and get all your questions answered. Participate in interactive workshops, solve case studies in teams, mingle with like-minded peers, and receive personal career advice in our workshops and over a relaxed diner. FB EVENT

 

INNOVATION PRIZES 2020 A DALŠÍ PROGRAMY PRO INOVATIVNÍ START-UPY A PODNIKAVCE

Jsi začínající podnik působící v zemědělsko-potravinářské oblasti? Máte inovativní produkt nebo službu, která by mohla ovlivnit toto odvětví? Zúčastni se soutěže, získej školení a zpětnou vazbu od odborníků z oboru a vyhraj 5 000 EUR. Vítězové první ceny ze všech zúčastněných zemí dostanou šanci propagovat svůj start-up na evropské úrovni a soutěžit o 10 000, 15 000 a 25 000 EUR. Dále se můžeš zapojit i do Legal & Accounting Support, Food Accelerator Network, Seedbed Incubator nebo Jumpstarter.

 

SOUTĚŽ PŘEMĚNA ODPADŮ NA ZDROJE

Přihlas svůj projekt do soutěže Přeměna odpadů na zdroje a vyhraj. Soutěž pořádá Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s Agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest. V soutěži se utkají projekty budující udržitelnější a odpovědnější přístup k využívání surovin, které máme. Soutěžní projekty mohou zájemci přihlašovat do 15. dubna 2020. Nejlepší projekty ocení odborná porota na slavnostním vyhlášení ve Vladštejnském paláci Senátu České republiky.

 

SKILL UP! – RAKOUSKO – 12.05. – 22.05. 2020

Máš odvahu věnovat čas sobě a svému vlastnímu rozvoji? Kladeš si otázky jako – jaká je moje vlastní představa o sobě, jak se můžu starat o sebe i o druhé nebo jak funguju v týmu či větší skupině? Až do 1. března se můžeš hlásit na tréninkový kurz od Erasmus+, který tvoří aktivity, které pracují se zážitkovým a neformálním učením. V programu se potkáš s metodou Basic Synergy Training a se 31 mladými lidmi z 10 zemí Evropy. Trénink je určený pro pracovníky s mládeží, mentory, dobrovolníky či lektory.

 

PRE-AKCELERAČNÍ PROGRAM PRIMER

České startupy mají nyní jedinečnou možnost získat informace a přístup k finančním zdrojům, které z nich mohou udělat technologické lídry. Nově otevřený program je naučí jednat s případnými investory, ukáže fungující marketing či další dovednosti potřebné pro úspěšné řízení firmy. Účast v něm je zcela zdarma.

 

EDUKATION: VÍME JAK S DOSTAT NA BRITSKOU UNIVERZITU! – 17. 02. 2020

Stipendistka Bakala Foundation Lenka Štěpánová, která s podporou nadace studuje Education Studies na UCL, se podělí o své zkušenosti s výběrem zahraniční univerzity. Řeč bude také o tom, komu by doporučila studium ve Velké Británii, jak vypadal přijímací proces a v čem vidí přínos svého oboru.

 

VYTVOŘ SOLID(ÁR)NÍ PROJEKT – 27. – 29. 03. 2020

Máš nápad na projekt, který by měl pozitivní dopad na lidi kolem tebe? Chceš zjistit, kde na něj můžeš sehnat finance? Solidární projekt je projekt iniciovaný nejméně 5-ti mladými lidmi ve věku 18 – 30 let, kteří chtějí pozitivně změnit své okolí. Na konci března se v Heřmanově Městci koná školení, na kterém se dozvíš, jak převést nápad do projektové žádosti, naučíš se starat o finance a potkáš další mladé lidi.

 

BACKBONE BITVA O PRAHU – 11.03.2020

Svátek univerzitního hokeje je tady! Nenechte si ujít aktuálně největší ligové derby v Praze a přijďte podpořit náš tým Engineers Prague. Letos poprvé proběhne zápas na Zimním stadionu Eden! Vstupenky za studentských 100 Kč.

 

THE SOUTH AFRICA CHALLENGE – červenec 2020

Chceš na sobě pracovat a posílit své schopnosti lídra? Přihlas se na South Africa Challenge a vydej se na dva týdny do Jihoafrické republiky. Zkusíš si spolupráci v mezinárodním týmu, vybuduješ si jistotu při vedení projektů a získáš náhled na své silné stránky a oblasti, ve kterých se můžeš zlepšovat.

 

AGILNÍ PŘÍSTUP A PROJEKTOVÉ ŘÍZENÍ – OTEVŘENÝ WORKSHOP V INQBAY – 17. 12. 2019

Přijď na seminář o agilním přístupu a projektovém řízení, který povede Martin Koklop ze startupu AIKIT Digital. Připravena jsou témata Projektové řízení, Agilní přístup v projektovém řízení, Metodiky agilního projektového řízení, metodiky agilního projektového řízení a agilní HR. Pokud bude zájem, promluví i dva další zástupci startupu o Business Development v USA – cesta AIKItu do USA a o spolupráci se zahraničními vývojáři – víza, pracovní povolení a další. Pozor, kapacita je omezená, proto se registruj nejpozději do 12. 12. 2019 na emailu petra.marova@cvut.cz

 

KŘEST KNIH DAVIDA GRUBERA – 5. 12. 2019

5. prosince od 17 hodin se koná křest posledních dvou knih Davida Grubera. Uskuteční se na Senovážném náměstí 23, 4. patro v salonku Beta společnosti 1. VOX.

 

ADVENT V KAMPUSU – 3. 12. 2019

Letos potřetí společně oslavíme Advent v našem kampusu. Čeká na tebe pestrý program v režii studentských spolků, tvůrčí dílny, sváteční dobroty a hodně svařáku. Program začíná v 15 hodin a stánky najdeš před budovou VŠCHT B.

 

VÁNOČNÍ INŽENÝRSKÁ SBÍRKA – 25. 11. – 12. 12. 2019

Máš doma hry, hračky, plyšáky, školní a výtvarné pomůcky nebo zdravotní a hygienický materiál, který už nepoužíváš a doma ti jen leží? Zapoj se do Vánoční inženýrské sbírky a věnuj tyto věci na dobrou věc. Po kampusu najdeš rozmístěné koše, kam tyto věci můžeš dát. Jeden najdeš třeba i u recepce na rektorátu nebo v Informačním centru.

 

PITCH DIAGNOSTICS – 03. 12. 2019

Chceš zapracovat na jedné z nejtěžších rétorických dovedností, bez které se neobejdeš na prezentaci před investory, při vystoupení před zákazníkem, na networkingových eventech nebo na soutěži? Řeč je o tzv. pitchi, který budeš mít možnost vypilovat v inQbay.

 

EIT FOOD HUB CZECH REPUBLIC – Jak se staví start-up? – 27.11.2019 8:30 – 18:00

Přemýšlíš nad vlastním podnikáním? Přijď 27.11.2019 na speciální akci od EIT Food Hub. Akce je určena pro zvědavce, kteří chtějí vědět, jak se staví start-up, ale i pro start-up, který chce zpětnou vazbu. Nemusíte mít vlastní nápad. Akce je připravena tak, abyste mohli potkat svůj nový tým a najít problém, který chcete řešit. V minulosti vznikly nápady na témata udržitelnosti, zdravých potravin, sdílení informací nebo transparentnosti.

 

Uvedení knihy Pro Čechy je nebe nízko – 12. 11. 2019

Kniha uznávaného českého ekonoma a bývalého víceguvernéra ČNB nás v dobrém i špatném konfrontuje s našimi typickými vlastnostmi, mýty a předsudky, které o sobě jako Češi máme, a navrhuje, jak se těchto stereotypů vymanit a zařadit se opět mezi nejlepší na světě. Jen si začít věřit, trochu se odzátkovat a odbrzdit. Prostě rozletět se výše. Protože nebe není nízko. Je vysoko. A nemá žádný strop.

 

BEST Prague – EMEC 2020 – 27. 11. 2019

BEST Prague organizuje ve středu 27. listopadu v prostorách ČVUT FEL/FS technickou soutěž pro studenty ČVUT – EMEC 2020. Přihlas se do kategorie „Team design“, „Case study“ nebo „Interactive design“. Hlavní ceny letos budou v hodnotě 35 000 Kč a pro účastníky bude zajištěno bohaté občerstvení! Přihlášky jsou otevřeny do půlnoci 22.11.2019.

 

Letní univerzita v jaderných elektrárnách Temelín a Dukovany

Studuješ 2. až 4. ročník VŠ s technickým zaměřením? Čekají tě školení, přednášky a besedy, jaderná elektrárna skrz na skrz, špičkoví specialisté z oboru energetiky, možnost budoucí spolupráce. Letní univerzita se koná v červenci a září a přihlásit se můžeš do konce dubna. Podívej se i na video, které k letní škole vzniklo.

 

A.T. Kearney – Consulting Bar – 21. 11. 2019

Join A.T. Kearney Consulting Bar for a drink and discussion about opportunities in management consulting. To meet them at this event., please submit your recent CV until 15 November 2019.

 

T-Day – 3. ročník studentské konference – 14. 11. 2019

Na této konferenci si můžeš vybrat ze široké nabídky workshopů a přednášek, které si pro tebe v T-mobilu nachystali. Workshopy a přednášky proběhnou na témata jako IoT, 5G, dohledové centrum nebo Optická síť. Také si můžeš vyzkoušet Agile na vlastní kůži nebo zjistit, jak se buduje signál v metru.

 

McKinsey Technology – Coding Competition – Code, eat and repeat! – 04. 12. 2019

This competition is a day-long marathon full of coding and hacking. You will be developing a web app. You will be developing a web app. Development language is up to you, so use whatever you are comfortable with and get cracking!  The topic of our Coding Competition will be revealed at the start on December 4. You will be competing for Rapsberry Pi products.

 

Solve it 2019: Digitální Česko – 28. 10. – 02. 11. 2019

Společnost McKinsey & Company v listopadu pořádá již čtvrtý ročník case study competition Solve It. Jedná se o soutěž pro studenty a mladé profesionály, kteří během dvou kol řeší reálné problémy reálné neziskové společnosti – v letošním roce je tématem digitalizace veřejného sektoru a partnerem je Portál občana v rámci agendy Digitální Česko. Jako účastník budeš mít příležitost vyzkoušet si řešení komplexního projektu a intenzivní spolupráci v malém týmu, mnoho se toho naučit a také zjistit, jak funguje práce v consultingu. Nad rámec toho jsou pro vítězný tým připraveny vouchery na letenky do celého světa!

 

Otevřená akademie Enterzone – Strong Day – 26. 10. 2019

EnterZone Otevřená akademie je inkubační akademie zabývající se rozjezdy projektů. V rámci dne, který je nazvaný Strong Day, můžeš poznat svoje talenty, zúčastnit se individuálního koučovacího sezení a workshopu na typologii osobnosti.

 

Rise and Shine konference – Rosteme společně – 09. 11. – 10. 11. 2019

Až do 27.10. máš možnost koupit lístek na konferenci Rosteme společně za nižší cenu. A o čem konference bude? Těš se na blok přednášek na téma MOZEK a SRDCE, dále praktické workshopy (tak třeba základy podnikání, time management nebo budování komunit online) a také doprovodný program (osobní kouč, výroby vlastní aviváže a den plný výzev).

 

Profesia Days Praha 2019 – 23. – 24. 10. 2019

Profesia Days není jen pracovní veletrh, kde se můžeš setkat se svými budoucími kolegy. Čekají na tebe také skvělí řečníci, kariérní poradenství, soft-skills, marketingové nebo work-life balance workshopy, různé formy vzdělávání a mnoho dalšího.

 

TEDxYouth@Prague – 12.10.2019

Jistě znáš konferenci TEDx a TEDx Talks. A 12.10. taková konference proběhne i v Praze. Letošní téma je Pro sebe/Pro nás a přednášky budou o dobrovolnictví, opakovaném využívání zdrojů v ekonomice, budování komunit a odpovědném užívání informačních technologií. A proč přijít? Užiješ si inspirativní večer nabitý přednáškami a skvělou atmosférou. Zažiješ úžasnou a neopakovatelnou atmosféru TEDxTalks. Poznáš zajímavé řečníky a na workshopech si zkusíš zajímavé činnosti.

 

Informatický večer FIT: Budoucnost telekomunikací s technologií Li-Fi – 7. 10. 2019

Nahlédni za oponu budoucnosti. IT večer na FITu odhalí, jak nová bezdrátová technologie Li-Fi přispěje k inovacím v oblasti telekomunikací i jaké nástroje díky této technologii v budoucnu vzniknou – například zajištění komunikace mezi inteligentními vozidly. Vstup je zdarma, registrace není nutná.

 

Everyone Communicates, Few Connect – 2. 10. 2019

An educational two-hour workshop hosted at the University of Chemistry and Technology in Dejvice. Designed for people who want to fundamentally improve the personal and professional relationship in their life, this workshop will teach you the key strategies and critical life-sklil of connecting with others on a genuine and meaningful level.

The workshop will be conducted in English by a renowned Personal Development/Leadership Coach Owen Patrik Fernandes, PhD. Attendance is limited, so do not wait to register!

 

Studenta Cyber Party – 17. 10. 2019

Přijď 17. 10. na první cyber party u nás, kterou pořádá tým Studenty. Svět zločinu se totiž přesunul do roviny jedniček a nul a hrdinové, kteří tu s vetřelci dokážou zatočit, jsou naprosto nepostradatelní.

Čekají tě zajímavé přednášky – třeba od specialisty v kybernetické bezpečnosti z BIS nebo ředitele Accenture Cyber Fusion Centra, panelová debata na téma Budoucnosti kariéry v kybernetice, ale i networking a setkání se spoustou fajn lidí. Akce se koná v budově CIIRC na ČVUT.

 

Centrum pro kybernetickou bezpečnost – kurzy ZS 2019/20

Centrum pro kybernetickou bezpečnost ČVUT FEL otevírá nové kurzy na zimní semestr 2019/20. Kurzy začínají v říjnu a je z čeho vybírat. Pokud máš nějaké otázky, doraz do centra 7. 10. na INFORMAČNÍ DEN. Vybírat můžeš z kurzů jako například Bastlkroužek, Windows pod pokličkou nebo Mistrovství v Linuxu 1.

 

Škoda Day 2019 – 22. 10. a 23. 10. 2019

Přijď se podívat do Škoda Auto v Mladé Boleslavi na den otevřených dveří a dotkni se budoucnosti.

22. 10.  tě čeká E-mobility journey, kdy prozkoumáš nové trendy a inovace v oblasti Technického vývoje, Výroby či Kvality vozu. Také objevíš, co všechno obnáší vývoj a výroba pohonů budoucnosti a nahlédneš pod pokličku moderních technologií.

23. 10. bude tématem Artificial Intelligence. Zjistíš, jak se využívá umělá inteligence v automobilovém průmyslu, společně s odborníky nahlédneš do budoucnosti IT a odhalíš trendy vývoje a výroby vozů.

Využij možnost dopravy do Mladé Boleslavi z Prahy, Brna, Ostravy, Liberce, Plzně, Košic, Hradce Králové, Pardubic a Zlína.

 

Odstartuj semestr s EY – 26. 09. 2019

Každý začátek stojí za to trochu oslavit – i nový semestr. Zastav se ve čtvrtek 26. září v EY. Zvou tě totiž na podvečerní drink na terase. Ukáží ti, jak to ve Florentinu vypadá, a pak můžeš networkovat s lidmi z EY i dalšími studenty. Třeba o skončených prázdninách, chystané diplomce nebo SPOILER ALERT o začínající kariéře. Je to jen na tobě.

 

BCG Strategy Cup 2019 with Lafluence – 16. 10. – 25. 10. 2019

Přihlaš se a pomoc utvářet budoucnost marketingu. Vytvoř tým a pracuj na reálném projektu. K dispozici ti bude podpora BCG konzultantů. Vítězové získají letenky za 15 tisíc korun pro každého člena týmu.

 

EY – Machine Learning – Introduction (9. 10.), Machine Learning – Gradient Boosting (23. 10.)

V říjnu začínají v EY sérii přednášek pro jejich kolegy z týmu Financial Services. Přidat se k nim můžeš i ty, pokud studuješ magistra a oblast machine learning tě zajímá. Dej vědět na svatava.zitkova@cz.ey.com a z EY se ti ozvou s dalšími informacemi.

 

BCG Connection Event – 10. 10. 2019

BCG tě zve na neformální večeři s jejich konzultanty, kdy budeš mít možnost se seznámit s kariérou v BCG. Dozvíš se o strategickém consultingu a potkáš další zajímavé studenty.