ZAJÍMAVÉ AKCE MIMO KáCéčko :)

 

 • START UP, SHOW UP – Dne 15.12.2017 ve 13:30 hodin proběhne na FELu, ČVUT v místnosti: T2: C3-132, event Star up, Show up. Akce, která se zaměřuje na podporu startupů a podnikání. Bude se jednat o cca 20 minutové prezentace + otázky a diskuze se zaměřením na: startupy, podnikání, inovace, technologie, jak uspět a překonávat neúspěchy. Jednotlivé startupy a inkubátory představí svůj příběh, své činnosti, rady ze startup scény, praktické tipy i skutečné programy, které mohou pomoci převést myšlenku do reality. Představí se zástupci soukromé, univerzitní i státní sféry. A to sice: AI Startup Incubator, CzechInvest, Caara.cz, InQbay CVUT + studentské starupy spadající pod inkubátor. Vstup je zdarma. Událost můžete sledovat na Facebooku. Tisková zpráva je zde.

 

 • IoT v praxi meetUp!  – 5. 12. 2017 v NTK ČVUT
  Zajímá vás jak funguje internet věcí v praxi? Přijďte si poslechnout zajímavé případovky z Vodafonu nebo zjistit, o čem je projekt Taxi fleet. V průběhu celého meetUpu budete mít možnost zeptat se našich hostů na otázky k tématu.

 

 • Neziskový projekt pro univerzityKickresume EDU. Hlavní funkcí Kickresume EDU je aplikace na vytváření životopisu a motivačních dopisů, která je navržená tak, aby pomohla studentům v procesu hledání své práce. Pro studenty ČVUT je aplikace zdarma po vyplnění svého univerzitního emailu. 

 

 • Zasoutěžte si s ostatními studenty o výlet do Ameriky, konkrétně na konferenci v Cincinnati! Vymyslete případovku pro miliardovou značku „Head&Shoulders“ a obhajte ji ve finálových kolech v Praze, Římě a Panamě. Uzávěrka přihlášek je prodloužena do 30.11, tak neváhejte!
  Více informací najdete na: https://pgcareers.com/ceo-challenge.

 

 • Bezplatný workshop pro studenty – Vítejte v SAP! Deadline přihlášek je do 15. listopadu, tak neváhej a přihlaš se.

 

 • banner4 Zúčastni se soutěže „Our Earth is Smaller Earth“ a vyhraj Work and Travel pobyt v USA v hodnotě 500 USD na léto 2018! Napiš krátkou esej v angličtině a vyhraj nezapomenutelné 3 měsíce v Americe. Nebo třeba GoPro kameru. Esej zašli na email nejpozději 31. 12. 2017 

 

 • How do you want to apply for jobs? Do you agree that searching for a job is easy, but finding one is not? Sometimes, finding a job can feel like a job and we want to change this! We at Potentialpark tell big organizations how you want to apply for jobs – with your help! The only thing you have to do is to…
  1. Share your thoughts,
  2. get the latest tips and tricks about job search and application,
  3. …and get the chance to win a weekend trip to Potentialpark’s amazing hometown of Stockholm, Sweden!

  Share your opinion now!  Thank you! You are awesome! Your Potentialpark Team

 

 • CRA IoT Hackathon – Máte nápad na využití Internetu věcí? Jste vývojář nebo tým vývojářů a myslíte si, že právě vy umíte sestavit ten nejzajímavější prototyp čidla/senzoru, který bude komunikovat prostřednictvím IoT sítě LoRa a bude schopný přenášet užitečná data? Chcete si poměřit své síly i s dalšími nadšenci a získat cenné zkušenosti, informace a kontakty? Zúčastněte se CRA IoT Hackathonu! Přijďte 24. listopadu do AVAST Enterprise Office Center. Nezáleží, jestli přijdete už v hotovém týmu (3 – 5 členů), nebo sami. Na místě bude řada dalších vývojářů, se kterými můžete spojit své síly a zkušenosti. Tým vytvoříte na místě. Vítězné týmy si rozdělí celkem 30.000- Kč! Registruj se zde.

 

 • ŠKODA DAY s podtitulem Pohání nás chuť vynalézat, který se uskuteční v pondělí 20. 11. 2017, studentům odhalí nejnovější trendy týkající se budoucnosti vývoje elektriky a elektroniky vozů, na kterých pracují kolegové v Technickém vývoji ŠKODA. Účastníci budou mít možnost prozkoumat prostory nové válcové laboratoře, podívat se, jak probíhá testování nových modelů či si vyzkoušet práci s moderními virtuálními technologiemi v našem virtuálním studiu.

 

 

 • Moderní student – Microsoft Virtual Academy
  Kurz šitý na míru studentům. Zdokonal své znalosti Office 365 zdarma a staň se také Moderním studentem!

 

 • Student arch 2017 – Mezinárodní soutěž STUDENT ARCH 2017, cílí na studenty a mladé absolventy technických a uměleckých škol. Hlavní cena je 1000 EUR a zájezd do Rakouského Admontu. Podmínky soutěže nalezneš zde.

 

 • Profesia Days25. – 26. 10. 2017 – Nejnavštěvovanější kariérní veletrh v České republice. Vstup zdarma. Je potřeba se přihlásit. PROČ přijít?
  – Osobní setkání se zástupci předních společností, kteří nabízí volná pracovní místa.
  – Kariérní poradenství a doporučení pro životopisy.
  – Desítky workshopů a přednášek zaměřených na zvýšení Tvých šancí získat práci.
  – Možnost otestovat si své jazykové a počítačové znalosti.

 

 

 • SAP.io, Techstars a Startup Focus zahajují soutěž InnovMatch, jejímž cílem je propojit start-upisty, vývojáře, podnikatele, inovativní firmy a studenty z regionu střední a východní Evropy (CEE) a umožnit jim společně řešit obchodní výzvy za využití in-memory platformy SAP Cloud Platform. V rámci podzimní konference SAP Forum proběhne 7. září workshop zaměřený na SAP Cloud Platform. Finálové kolo regionální soutěže se uskuteční 30. listopadu v Praze.

 

 • Exkurze do EY – Úplně nejlíp nás poznáš přímo v akci. Připravili jsme pro tebe exkurzi, kde ti ukážeme, jak to u nás v EY vypadá a co vlastně obnáší kariéra v poradenství. Těšíme se na tebe v úterý 30. května v 17 hod.

 

 • OPEN DAY AT PHILIP MORRIS ČR A.S. Don’t miss the chance to visit offices of Philip Morris ČR a.s. in Prague, attend interesting workshops, meet new people and even have a coffee with managing director! We are organizing for your the Open Day 2017 on Wednesday, 28th June 2017. Register at Recruitment.PMCZ@pmi.com (the capacity is limited).

 

 • VZDĚLÁVÁNÍ PRAXÍ projekt pro zvýšení zaměstnatelnosti: NOVĚ SE DO PROJEKTU „Vzdělávání praxí“ MOHOU ZAPOJIT I ABSOLVENTI evidovaní na ÚP. Co to znamená? → Firma může vypsat „stáž“ na absolventskou pozici ve své firmě a získat tak finanční kompenzaci a zdarma i vzdělání svého mentora.

 

 • Český Energetický a Ekologický Projekt 2016 (ČEEP 2016) – 15. ROČNÍK STUDENTSKÉ SOUTĚŽE KONANÉ POD ZÁŠTITOU REKTORŮ VYSOKÝCH ŠKOL ČR. – Napsal jsi perfektní práci z oblasti energetiky či ekologie?

 

 • Grill Party powered by EATON – 18.5.2017 od 15:00 do 21:00 You are invited to a grill party on behalf of EATON European Innovation Centre! More information here.

 

 • Ve čtvrtek 27. dubna 2017 se koná informační schůzka k přijímacímu řízení do tréninkového programu Honors Academia, který je určen pro studenty VŠ. Je to možnost rozvíjet své znalosti a dovednosti nad rámec běžných studijních povinností. Co Ti to může dát?
  – zlepšení soft-skills,
  – získání kontaktů z jiných škol napříč obory
  – spolupráce s firemními partnery – získání praktických dovedností
  – zaměřeno na manažerské dovednosti

 

 • GSK startuje program Future Leaders Programme – Jedna z největších farmaceutických společností na světě, britská GSK, otevírá program pro absolventy vysokých škol s názvem Future Leaders Programme (FLP). Tříletý program, během kterého si úspěšný kandidát bude moci vyzkoušet více pracovních pozic, je určen studentům přírodovědných nebo ekonomických oborů. Ti tak získají jedinečnou příležitost nastartovat svou kariéru a stát se budoucím lídrem. Přihlášky je možné podávat do 15. května 2017.

 

 • Bilingual People International Language Recruitment Fair22nd April. If you are Bilingual / Multilingual and are looking for your ‘Dream Job’ in Prague or across Czech Republic, don’t miss our Bilingual People International Language Recruitment Fair happening in Prague on Saturday 22nd April at the Clarion Congress Hotel. Registration

 

 • program Pitch Bootcamp (v anglickém jazyce na komunikativní úrovni) 21. – 22 . 4. = rozvojový program, který pomáhá mladým lidem lépe se připravit na trh práce a dosáhnout vysněné kariéry tím, že je spojuje s profesionály z různých firem. Cílem je 100 mladých talentovaných lidí připravit na setkání s 60 vyššími a vysokými managery. Účastníci po celodenní práci v 10 členné skupině druhý den předstoupí před panel 2-3 profesionálů. Představí se (Kdo jsou, kam míří, co umí a co chtějí) a panelisté jim podají zpětnou vazbu, jak působí, co by mohli zlepšit a případně kam se ještě poohlédnou. Také proběhne nezbytné okénko networkingu, kde si můžete odchytnout managera dle svého zájmu a zjistit své šance. Víc info zde a na fb. Pitch Bootcamp není veletrh pracovních příležitostí, profesionálové tam nepřichází za firmu lovit lidi, ale jdou se osobně setkat a poradit mladým talentům. Akci pořádá ČZU.

 

 

 • Veletrh pracovních příležitostí – Ulov mě na Jaderce! se koná 11. 4. (9:00 – 16:00) – Chceš se dozvědět více o tom, co můžeš dělat po škole? Najít si nějakou brigádu ke studiu přímo v oboru? Studentská unie pořádá pro Jaderňáky a jejich přátele a známé z jiných technických škol celodenní veletrh firem, na němž si studenti všech studijních programů mohou rozšířit své obzory o pracovních možnostech, domluvit si spolupráci na svých závěrečných pracích či naskočit do trainee programu během studia.

 

 • Technic Days: Nyní se můžeš registrovat do 10. ročníku odborných přednášek TechnicDays. Cílem projektu je posdílet know-how prestižních firem a předat zkušenosti odborníků z praxe studentům/budoucím absolventům VŠ. Registračního formuláře pro studenty, kteří by chtěli přijít na přednášky naživo, přímo do firem je zde.

 

 • Letošní ročník Girls Day proběhne ve čtvrtek 27. dubna. Jedná se o mezinárodní interaktivní den otevřených dveří ve firmách, jehož cílem je podpořit dívky se zájmem o technické obory a motivovat je k tomu, aby vstupovaly do technických oborů a aby v technických oborech zůstávaly i po ukončení studia a nástupu do praxe. Mezi zapojené firmy letos patří také ŠKODA AUTO, která si připravila v rámci Girls Day pestrý program pro studentky vysokých i středních škol. Celá akce bude interaktivní a bude zahrnovat představení firmy a pracovní náplně vybraných zajímavých pozic s možností diskuse přímo s lidmi z firmy, mj. s čerstvými absolventkami, které zde pracují. Budete tak mít možnost získat cenné kontakty, které můžete v budoucnu využít. Součástí programu bude příležitost podívat se na výrobu aut v přímém přenosu a vyzkoušet si simulaci reálných pracovních činností. Účast je zdarma, včetně dopravy do Mladé Boleslavi a zpět do Prahy, která bude pro účastnice zajištěna. Více informací a registrace

 

 • Co nevíte o patentech? Dozvíte se na snídani s předsedou ÚPV. Akci pořádá Ústřední knihovna ČVUT 5. 4. 2017 9:00 – 11:30.

 

 

 • ABB University Award na veletrhu Amper v Brně nabídne studentům možnost využít kariérního poradenství s jejich HR specialisty (21.3. – 23.3.) Víc info 

 

 • Staňte se součástí Hackathonu Komerční banky a StartupYardu – unikátní akce odborníků, programátorů, startupistů a vysokoškoláků! Po 48 hodin budou soutěžní týmy pracovat na konkrétních projektech a zdokonalovat současné i vyvíjet nové produkty a aplikace. Nejlepší 3 týmy mají nejen možnost získat prestižní ceny a zažít networking s top-managementem, ale i možnost ovlivnit nové produkty a koncepci „banky budoucnosti“ při realizaci svého projektu v InovačnímLABu KB. Více informací

 

 • Start-up Eduma – nejdostupnější doučování online. Cílem projektu je online doučování, které probíhá mezi studentem a doučujícím v reálném čase, propojuje tak studenta s doučujícím na velkou vzdálenost a nabízí doučujícím flexibilní práci s jistým výdělkem.

 

 • Informatický večer FIT: Evoluce asynchronního Javascriptu v Node.js – pondělí 3. března 2017, 18:00 NB ČVUT, posluchárna T9:107. Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních škol a odborné veřejnosti. Vstup zdarma.

 

 • Online kurz Google garáž zdarma – web Google garáž nabízí celkem 23 témat. Můžete si projít kompletní seznam témat nebo témata filtrovat pomocí rozbalovací nabídky podle toho, jak jste pokročili :) Získejte s Digitální garáží znalosti z online marketingu, které přispějí k růstu vaší firmy a vašemu kariérnímu rozvoji. Představíme vám vše od vyhledávání až po sociální sítě.

 

 • SCRATCH 2017 – EPAM Systems pořádá v létě Scratch konference v  Maďarsku.  Je to součást EPAM e-Kids  a unikátní příležitost setkat se všemi, kdo se tímto programovacím jazykem zabývají. Na konferenci vystoupí mimo jiné Mitch Resnick, professor z MIT Media Lab a Ariam Mogos z UNICEF. Vstupné na konferenci je pro účastníky zdarma. V tuto chvíli je také otevřena výzva pro řečníky.

 

 • SHE is a series of events designed to bring together talented women, and help them make a difference in the world. This time we invite you to get a better understanding of differences among people at an exclusive workshop on Myers-Briggs Type Indicator – MBTI® on March 23, 2017, in McKinsey Prague office. The workshop will then be followed by dinner. Please fill in the online application by March 15, 2017 and attach your CV and cover letter. Selected participants will be informed by Friday, March 17, 2017.

 

 

 • Inkubátor ČVUT InQbay nabízí studentům účast na prestižním workshopu „Od nápadu k podnikání aneb Jak založit Lean Start-up“, který povede profesionální konzultant a investor Václav Sušeň. Prvních 30 zaregistrovaných má účast zdarma. Účast na semináři je svázána s účastí na mezinárodní konferenci otevřených inovačních laboratoří, kterou pořádá InQbay dne 17. 3. v NTK. Přihláška

 

 • ABB University Award je určená pro studenty technických oborů. Máte na stole nebo v šuplíku technicky zaměřenou bakalářskou, diplomovou či disertační práci? Tak neváhejte a přihlaste ji do konce dubna do soutěže ABB University Award, kterou společnost ABB vyhlašuje ve spolupráci s mezinárodní studentskou organizací IAESTE a společností Terinvest!

 

 • The European Championship of Universities and Major Schools announces The Third Morpheus Cup on 28 April 2017. More information in pdf here. 

 

 • Přihlaš se zdarma do prvního Smart Mobility Hackathonu v Praze (16. – 19. 3. 2017)​ a vyhraj 135 000 Kč. Potkáš mentory z ŠKODA AUTO DigiLabu a dalších industry leaderů jako Innogy, Ernst&Young, T-Mobile, Avast, Siemens nebo Microsoft. Třeba Ti pomůžou dát dohromady nějakou miliardovou apku? Ale hlavně zlepšíš život v pořád zasekanějších městech! So get hacking NOW! Přihlášky končí již 28. února. Nezapomeň, že HACKATHON není jen pro hackery :-) Přihlášky a další info na www.ceehacks.com.

 

 • Brandstorm 2017 – letos se značkou L’Oréal Men Expert – Je mezinárodní soutěž pro studenty o nejlepší inovaci organizovaná společností L’Oréal. Brandstorm letos nově uvádí disciplínu TECH CHALLENGE. Ohrom mužskou populaci s dechberoucí inovací! Zaujměte nás technologií, která svou inovací umocní pozitivní zážitek spotřebitele značky L’Oréal Men Expert! Doporučená technologie může mít podobu obalu a složení, technického příslušenství, přístroje, zařízení, softwaru, aplikace nebo hardwaru. Registrace končí 28. 2. 2017

 

 • 8. ročníku akce Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ proběhne 24. a 25. 3. v Praze, v Clarion Congress Hotel Prague. Jedná se o největší networkingovou akci v České republice. Akce podporuje ženy v jejich profesním i osobním růstu. Její nedílnou součástí je velký mentoringový den, kterého se účastní stovky žen. Vzájemně sdílejí své zkušenosti, podporují se v rozvoji, motivují se, diskutují o sebedůvěře, učí se vyjednávat či prezentovat. Mentorkami jsou zkušené, úspěšné ženy, které předávají rady a zkušenosti kolegyním. MOŽNOST PRO STUDENTKY: vstupenky ZDARMA na sobotní část akce – mentoring, za pomoc s organizací. Pomoc je potřeba jak před akcí, tak přímo na akci. Před akcí je potřeba pomoci například s komunikací na sociálních sítích, s webovými stránkami apod. Jinak mají studentky VOŠ/VŠ 50% slevu (nárok na slevu s uplatněním kopie studentské průkazky ISIC).  Studentky, které budou mít zájem se mohou ozvat na tento email: tereza.melisova@bpwcr.cz (Tereza Melišová )

 

 • Program akcí CIPS ČVUT na letní semestr je ZDE! Registrace probíhají od 1.2.2017 na webových stránkách Centra informačních a poradenských služeb ČVUT.

 

 • FBMI – Kurz zdravotníka zotavovacích akcí – Kurz je určen všem zájemcům o práci zdravotníka na táborech, školách v přírodě, lyžařských kurzech, sportovních a kulturních a podobných akcích. Kurz probíhá ve dnech 6. – 11. 2. 2017.

 

 • Seminář manažerských kompetencí MÚVS ČVUT – Předmět je určen studentům posledních ročníků magisterského studia všech fakult a součástí ČVUT. Seminář bude realizován s cílem zvýšit propojení mezi znalostmi získanými vysokoškolským vzděláním a požadavky firem na absolventy. Od 6. 2. 2017 bude spuštěno přihlašování v systému KOS.

 

 • Zkušební přístup do databáze dizertací Dissertations & Tgeses A&I – Ústřední knihovna ČVUT má do 17. února zkušební přístup do databáze dizertací. Přístup do databáze je možný přes speciální odkaz, který je k nalezení zde.

 

 • Právě byla vyhlášena soutěž o nejlepší studentskou esej v rámci soutěže manažer roku 2016. Termín odevzdání práce je 28. února 2017, rozsah žánru 5-10 normostran, hodnotit se bude především obsahová kvalita. Více informací o soutěži MANAŽER ROKU a zadání studentské soutěže naleznete na www.manazerroku.cz nebo na facebookových stránkách MR.

 

 • IQRF Wireless Challenge III: soutěž o nejlepší bezdrátovou aplikaci opět začíná – V lednu 2017 bude spuštěn další ročník oblíbené mezinárodní soutěže pro techniky a technicky nadané studenty „IQRF Wireless Challenge III“. „Využijte své schopnosti, navrhněte nejlepší aplikaci pro bezdrátovou technologii IQRF a bojujte o hodnotné ceny,“ to je výzva programátorům, vývojářům, technikům a studentům z celého světa. Soutěž je otevřena od 1. 1. 2017 do 21. 5. 2017

 

 • Zapoj se do studie a zjisti, jaký jsi kariérní typ nebo jací zaměstnavatelé se k tobě nejvíce hodí. Pro vstup do kariérního feedbacku je třeba jen vyplnit email nebo Facebook. Navíc získáš IQ test od Mensy ČR zdarma. Děkujeme za váš názor! Vyplnit test trvá cca 25-30 min.

 

 • Mezinárodní soutěž cut-e Theta award: Jsi student, nedávno jsi školu dokončil nebo jsi na začátku své HR kariéry? Máš nápad jak posunout svět HR, náboru nebo rozvoje zaměstnanců o trochu dál? Vyhraj 4 000 EUR, víkendový pobyt pro dva, hodinovou konzultaci s osobním koučem a řadu dalších hodnotných cen!

 

 • Vyplň krátký dotazník související s Tvojí motivací při hledání budoucího zaměstnání. Vyhrát můžeš nový tablet Lenovo TAB 2 A7-20 Ebony Black. Předpokládaný čas: 3 – 5 minut. Pokud Tě zajímá, jak jsou na tom ostatní, máš možnost dostat přístup k výsledkům dotazníkového šetření.

 

 • Mladí zvídaví lidé dostanou 19. listopadu již počtvrté příležitost navštívit konferenci TEDxYouth@Prague a rozšířit si své obzory.  Sled zajímavých přednášek i doprovodných aktivit se již tradičně bude konat v Praze. A tentokrát od večera očekávejte opravdu ZA | ZRAKY.

 

 • First Prague Tech Talk: If you are interested in attending this event, please register by no later than November 6th. Without the confirmation it is not possible to attend this event. The participation at the event is for free.

 

 • Academy for Future Leaders: Zajímá tě, co co dělá manažer, který řídí byznys? Myslíš si, že jde jen o delegování úkolů, poroučení, rozhodování a zprostředkování novinek? Slyšel jsi o tom, že komunikace v rámci firmy s kolegy, podřízeným týmem a klienty je velmi zodpovědným prvkem práce manažera? Chceš-li se naučit základní principy rozhodování, samostatnosti a orientace v korporátním prostředí, je ideální čas účastnit se jednodenního workshopu.

 

 • Soutěž Společně otevíráme data, kterou pořádá Fond Otakara Motejla. Autoři mohou hlásit své aplikace do 31. října 2016. Webové a mobilní aplikace se utkají už počtvrté. Tři nejlepší aplikace získají finanční odměnu (20 000 Kč, 15 000 Kč, 10 000 Kč) a připraveny jsou též věcné ceny či exkluzivní mentoring. Studenti se můžou navíc zapojit do soutěžení o nejlepší studentskou aplikaci, která bude odměněna částkou 10 000 Kč.

 

 • Cesta pro mladé pořádá vzdělávací kurz. Je to možnost získat praxi ve firemním prostředí. Možnost prohloubit své měkké kompetence v e-learningovém kurzu a možnost absolvovat na míru střižené poradenství s odborníkem na HR.

 

 • Risk Open Day with Business lecture: Are you interested in risk management? Are you looking for an internship or full-time job?  China, Indonesia, Philippines, Kazakhstan, this is just an example of countries that you can, thanks to Home Credit, visit. Join us for the lecture and use the chance to talk with our colleagues and find out more about work opportunities within the Home Credit Group.

 

 • Jaká je tvoje vize mobility v Praze v roce 2030? Jsi za Prahu mobilnější? Máš vizi, jak se v budoucnu pohybovat po Praze rychleji a efektivněji? Pak ji do 31. prosince zpracuj, pošli a získej až 30 000 Kč a možnost placené stáže třeba u Volkswagen Financial Services, lídra v oblasti financování vozů! Navíc možná právě tvůj návrh nebo tvé myšlenky budou součástí komplexního Plánu udržitelné mobility Prahy a okolí!

 

 • Risk Open Day with Business lecture: „Are you interested in risk management? Are you looking for an internship or full-time job?  China, Indonesia, Philippines, Kazakhstan, this is just an example of countries that you can, thanks to Home Credit, visit. Join us for the on-line lecture and use the chance to talk with our colleagues and find out more about work opportunities within the Home Credit Group.“

 

 • Portál Smallerearth.cz, který se specializuje na work and travel programy pro studenty vysokých škol, pořádá soutěž, jejíž pravidla  jsou jednoduchá – student napíše krátkou esej v angličtině o USA a ten nejlepší, kterého vybere porota, vyhraje celý program zdarma na 3 měsíce. Garantem soutěže je známá blogerka Pavlína Jágrová a Pracovní portál Profesia.cz.

 

 • Jaká je tvoje vize mobility v Praze v roce 2030? Setkejte se s kapacitami ve svém oboru, zapojte se do workshopů a diskuzí a získejte zkušenosti z praxe – zkrátka zažijte zimní semestr trochu jinak. Hlavním cílem projektu a studentské soutěže, je přimět studenty popřemýšlet nad tím, v jaké situaci se Praha nachází a co ji v budoucnosti čeká, přispět konkrétními návrhy těchto studentů k řešení udržitelné mobility v Praze, zejména v oblasti automobilové dopravy, typologie aut ve městech apod. Soutěž probíhá od 6. 10. do 31. 12. 2016.

 

 • Soutěž Cena Edwards 2016, která finančně oceňuje nejinovativnější diplomové práce v oborech ekonomie a techniky, Ti nabízí možnost získat finanční odměnu a zároveň potenciálně i zaměstnání, protože v současné době firma rozšiřuje své centrum sdílených služeb a bude ve dvou vlnách nabírat přibližně 200 zaměstnanců. Přihlášky je možné podat do 15. října 2016.

 

 • Chcete si zahrát DIVADLO? Studentské divadlo COMICA ECONOMICA každý rok hledá nové tváře. Přijďte si to zkusit. Setkání všech zájemců je v pondělí 17. října v 19.00 v kavárně Národní technické knihovny

 

 • Mezinárodní studentská soutěž INTERNATIONAL  ARCH 2016 s tématem „Lets meet larch“ aneb inspirace modřínem. Studenti mají volné ruce a mají navrhnout interiér, nebo interiérový prvek s použitím produktů Admonter v dřevině modřím. Uzavírka přihlášek je 18. 11. 2016

 

 • ŠKODA AUTO vás srdečně zve na tradiční Den otevřených dveří pro studenty vysokých škol, který se bude konat ve středu 9. 11. 2016 v Mladé Boleslavi. Letošní ročník s názvem ŠKODA DAY 2016 – Krok za krokem výrobou je zaměřen na Výrobu a logistiku. V rámci přednášek a workshopů studentům přiblížíme aktuální témata a nejnovější trendy ze světa výroby a logistiky. Studenti nahlédnou pod pokličku výrobního procesu nového vozu, vyzkouší si práci s virtuální realitou, seznámí se s ergonomickými simulacemi a dalšími inovačními projekty.

 

 • Veletrh vojenské a bezpečnostní techniky Future Forces Exhibition 2016 – možnost bezplatného vstupu na veletrh, který se koná, který se koná 19. – 21. 10. 2016 v Letňanech.
  Online registrovaní do 14. října 2016 mají vstup zdarma.

 

 • TÝDEN PODNIKÁNÍ – V týdnu od 14. do 20. 11. 2016 se po celém světě koná Global Enterpreuneurship Week – největší celosvětová událost na podporu podnikání, jejímž posláním je globální rozvoj podnikání. V České republice se akce koná již čtvrtým rokem pod názvem Týden podnikání. V loňském roce se v rámci Týdne podnikání uskutečnilo přes 70 událostí napříč regiony, kterých se zúčastnilo více než 5 300 návštěvníků. Letošnímu Týdnu podnikání poskytli svou záštitu premiér Bohuslav Sobotka, ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Mezi patrony letošního ročníku je Zbyněk Frolík, zakladatel Linetu, a Oliver Dlouhý, zakladatel startupu Kiwi.com
 • Hlavní událostí Týdne bude SUMMIT TÝDNE PODNIKÁNÍ pořádaný ELAI, který proběhne dne 15. listopadu od 10:00 do 22:00 ve Slovanském domě v centru Prahy. V rámci dne se můžete zúčastnit inspirativních workshopů, navštívit různé veletrhy a fandit českým startupům při soutěži Get in the Ring.

 

 • Profesia days veletrh práce = přednášková zóna + vzdělávací zóna + poradenská zóna + testovací místnost + zajímavé osobnosti. Koná se 12. – 13. 10. 2016 na Výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany. VSTUP JE ZDARMA.

 

 • CENA Wernera von Siemense – 19. ročník soutěže o nejlepší diplomové, disertační a výzkumné práce. Registrovat se můžete do 25. 11. 2016.

 

 • The Free State of Bavaria invites applications for its one-year scholarship program for students from Central, Eastern and Southeastern Europe for the academic year 2017/18 via BAYHOST. Graduates from the Czech Republic are eligible to apply.
  Enclosed is our flyer and further information can be found on the BAYHOST website. The application deadline for first time applications is the 1st December 2016 (date of receipt!).

 

 • 12. 10. 2016 se koná veletrh inovativních služeb PwC TECHNOMARKET