Buď v pohybu aneb zdravý životní styl při studiu

Buď v pohybu aneb zdravý životní styl při studiu

mapa není k dispozici

Datum / čas
Datum - 26/02/2020
16:30 - 18:30

Místo konání
Zasedací místnost CIIRC 101


Jak si neprosedět své zdraví ve škole?

Podle výzkumů je sezení novodobé kouření – ovlivňuje naše fyzické zdraví, to jak se cítíme i jak jsme produktivní. 

Pohyb a práce s tělem je běh na dlouhou trať. Jenže práce s tělem a péče o něj je snad ta nejcennější investice, kterou pro sebe (i svoje okolí), můžeš udělat.  

Během workshopu zjistíš: 

-> proč je důležité začít řešit pohyb během běžného dne co nejdříve

-> jak z toho budeš benefitovat po zbytek života

-> prakticky si ukážeme základní principy dynamického sedu, držení těla a bráničního dýchání

-> popovídáme si o tom, jak k pohybu přistoupit, když není ani čas ani myšlenky (např. při zkouškovém období)

-> mrkneme i na ergonomii, protože velkou část svého času trávíš určitě i za počítačem

-> 50 % workshopu bude mít praktický charakter. Vyzkoušíš si na vlastní kůži tipy a hry s cílem ukázat, jak na uvědomělý pohyb

Lektor:

Nela Ďopanová

Nela z organizace Fpohybu se narodila s rozštěpem páteře. Se svojí diagnózou by podle doktorů neměla vůbec chodit, přesto ji můžete potkat, aktuálně po Praze, jak si to „štráduje” s trekingovými holemi.  Bude s Vámi sdílet, co ji během její cesty pohybem pomohlo a doslova postavilo na nohy. 

Už odmalička spolupracovala s fyzioterapeuty, přes 8 let závodně plavala, 2 roky pracovala pro trenéra Vítka Chaloupku. Aktivně cvičí jógo-pilates-rehabilitaci.

S fyzioterapeuty vyzkoušela nespočet metod, přes DNS, koncept Forma- funkce- facilitace až po velmi intenzivní rehabilitaci Vojtovou metodou, na kterou docházela min. 4 roky.

O Fpohybu:

Vzděláváme v pohybové gramotnosti, smějeme se, hrajeme si a stmelujeme kolektiv prostřednictvím interaktivních programů Fpohybu pro firmy a jejich zaměstnance.

Pokud si uvědomuješ, že tělo je náš jediný pracovní nástroj, který jen tak nemůžeme vyměnit, a proto je důležité stále ho rozvíjet, mrkni na naše sociální sítě nebo webové stránky a buď s námi Fpohybu!

Foto lektor

Pravidlo ohledně přihlašování se na akce KáCéčka:

Akce, které pro tebe pořádáme, mají svou hodnotu. Proto po druhé neomluvené nepřítomnosti na našem workshopu, na který jsi se předem přihlásil, to budeme brát jako signál, že ty tu hodnotu v našich akcích už nevidíš. Tvé rozhodnutí budeme respektovat a z dalších případných akcí tě odhlásíme. U individuálních akcí stačí jedna neomluvená nepřítomnost a výsledek je stejný. Odhlásit se je třeba minimálně den před konáním akce.

Pokud je kapacita již naplněná, napiš nám na kariera@cvut.cz a v případě, že se místo uvolní, dáme ti vědět. :)

 

Přihlášení

Pro vytvoření rezervace je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.