Nonverbální komunikace aneb jak porozumět tajné řeči těla

Nonverbální komunikace aneb jak porozumět tajné řeči těla

nahrávám mapu....

Datum / čas
Datum - 07/05/2019
17:00 - 19:30
Lektor
#_LEKTOR

Místo konání
Zasedací místnost CIIRC 101 - přízemí budova A


Jak rozpoznat to, co si druzí opravdu myslí? Jak pochopit lépe jejich potřeby a nabídnout jim to, co opravdu chtějí? Jak mít danou situaci víc pod kontrolou a dosáhnout tím mnohem lepších výsledků? Jak lépe ovlivnit průběh událostí, abychom dostáli svým cílům? Nejen na tyto otázky najdete odpověď na semináři o neverbální komunikaci.

Nonverbální komunikace není jen o jednotlivých gestech, postojích těla nebo výrazu v obličeji. Jde o celkovou souhru těchto znaků. Pokud se naučíte číst v řeči těla, můžete odhalit emoce a myšlenky druhých lidí. Pokud se zároveň naučíte principy řeči těla používat, pak máte jedinečnou šanci ovlivnit nejen své emoce a myšlenky, ale i průběh událostí.

 „Nezáleží, co jsi řekl, ale jak jsi u toho vypadal.“

 

Jakých témat se konkrétně dotkneme:

  • Základní signály těla (paže, dolní končetiny, postoj, pohyby hlavou)
  • Jak udělat vynikající první dojem
  • Jak na sobě nedat znát nervozitu
  • Jak na podání ruky
  • Kterých gest je dobré se vyvarovat během zkoušky nebo prezentace
  • Kam si u stolu sednout a proč
  • Tipy, co dělat, když potřebujeme během rozhovoru získat převahu nebo naopak vést rozhovor v partnerském duchu, jak navodit souhlas
  • Signály neupřímnosti
  • Která gesta nás nejvíce prozradí, že to, co říkáme, není až zas tolik úplně pravda

Lektor:

Radka Vojtíková      LinkedIn

Radka Vojtíková působí ve společnosti NET4GAS na pozici ředitelky Lidských zdrojů. Oboru řízení lidských zdrojů se věnuje více než 17 let. Své zkušenosti získala především ve výrobních společnostech. Během své kariéry byla tvůrkyní a iniciátorkou mnoha aktivit zejména v oblasti nových mzdových systémů, trainee programu, mentoringu i nových organizačních struktur. V rámci svého studia na pražské VŠ psychosociálních studií absolvovala kurzy neverbální komunikace, kterou nadále využívá při své práci.

Radka                                                                                                        logo

„Některé zdroje uvádějí, že až 60 % z veškeré mezilidské komunikace je ovlivněno právě mimoslovní komunikací. Navíc tato forma komunikace většinou probíhá na podvědomé úrovni a dává signály o tom, co si skutečně myslíme, jaké jsou naše opravdové pocity a emoce. Pokud tedy nerozumíme základním principům neverbální komunikace a nevěnujeme jim dostatečnou pozornost, může se stát, že to, co říkáme, není v souladu s tím, jak to říkáme. Působíme matoucím dojmem a nemáme situaci plně ve svých rukou. Sama využívám základní znalosti dnes a denně. Všímám si gest lidí, se kterými hovořím, a učím se v nich číst. Věnuji pozornost i svým gestům a snažím se je uvést do souladu s tím, co říkám a co doopravdy cítím.“

 

Akce je pro studenty a absolventy ČVUT zdarma.

 

Pravidlo ohledně přihlašování se na akce KáCéčka:
Akce, které pro Tebe pořádáme, mají svou hodnotu. Proto po druhé neomluvené nepřítomnosti na našem workshopu, na který jsi se předem přihlásil, to budeme brát jako signál, že Ty tu hodnotu v našich akcích už nevidíš. Tvé rozhodnutí budeme respektovat a z dalších případných akcí Tě odhlásíme. U individuálních akcí stačí jedna neomluvená nepřítomnost a výsledek je stejný. Odhlásit se je třeba minimálně den před konáním akce.

Pokud je kapacita již naplněná, napiš nám na kariera@cvut.cz a v případě, že se místo uvolní, dáme Ti vědět. :)

 

Přihlášení

Rezervace ještě nejsou otevřeny.