Nově vzniklá profese UX Designer

Nově vzniklá profese UX Designer

nahrávám mapu....

Datum / čas
Datum - 02/05/2018
17:00 - 20:00
Lektor
Ivana Kolcunová, Jakub Česák, Michal Maňák

Místo konání
Místnost A 303, 3. patro


UX design, neboli user experience design, je poměrně nová oblast, která skýtá spoustu zajímavých příležitostí ve skvělých firmách. Na školách zatím pro „obor“ či „profesi“ UX designéra žádná příprava neprobíhá, a to je škoda. Pojď si popovídat s UX designéry LMC a zjisti, co všechno tahle pestrá práce – od základního výzkumu, přes návrh a testování prototypů služeb, až po ladění ovládacích prvků v živém produktu – obnáší.

UX workshop: design produktů a služeb jako zážitek

Co je UX (user experience)? Jaký je jeho význam ve vývoji produktu? Proč UX vlastně používat? Zažijte s LMC (Jobs.cz, Prace.cz atd.) celý UX design proces od prototypů přes testování až po finální design.

LMC_reportaz_1400px_janhromadko-1042 _DSC4856

Lektoři:

Ivana Kolcunová

User Researcher

Bavím se s lidmi a snažím se jim porozumět. Porozumět tomu, jak přemýšlejí, když se snaži vyřešit svůj problém prostřednictvím našich služeb. A v týmu spolu s UX Designerem a Product Managerem pak dále řešíme, aby naše služby svým řešením dostatečně reflektovaly reálné potřeby lidí. S trochou nadsázky je to o pohybování se na hranici mezi small-talkem, výslechem a psychoterapií :)

IMG_1854-small

Michal Maňák

Lead Product Designer

Jsem Lead Product Designer ve společnosti LMC, kde mám na starost návrh a rozvoj několika služeb. Využívám k tomu široké spektrum znalostí, metod, atd. nejen z designu, ale i z bysnysu nebo Product Managementu. Designem se zabývám jako celkem – aby produkty fungovaly, ale i dobře vypadaly a měly pro lidi smysl. Mimojiné jsem pracoval jako Senior UX Designer ve společnost GoodData nebo Dobrý web.

manakmichal

Jakub Česák

Lead Product Designer

V LMC se jako Lead UX Designer věnuji rozvoji webové aplikace Teamio, která pomáhá personalistům s organizací výběrového řízení, a online vzdělávacímu portálu Seduo.cz. V minulosti jsem také pomáhal s rozvojem e-shopu ZOOT nebo působil jako konzultant v agentuře H1.cz.

Kuba

Pravidlo ohledně přihlašování se na akce KáCéčka:
Víme, že akce, které pro Tebe pořádáme, mají hodnotu. Proto po druhé neomluvené nepřítomnosti na našem workshopu, na který jsi se předem přihlásil, to budeme brát jako signál, že Ty tu hodnotu v našich akcích už nevidíš. Tvé rozhodnutí budeme respektovat a z dalších případných akcí Tě odhlásíme. U individuálních akcí stačí jedna neomluvená nepřítomnost a výsledek je stejný. Odhlásit se je třeba den před konáním akce.

Pokud je kapacita již naplněná, napiš nám na kariera@cvut.cz a v případě, že se místo uvolní, dáme Ti vědět. :)

Přihlášení

Rezervace ještě nejsou otevřeny.