Jak vytvořit atraktivní profil na LinkedIn Výsledek obrázku pro linkedin

Co je to LinkedIn?

LinkedIn je, podobně jako Facebook, Twitter nebo Instagram, sociální sítí. Liší se ovšem tím, že není primárně určen k zábavě a sdílení s přáteli, je sítí profesní. Tedy, můžete na něm ukázat, kam ve svém pracovním životě směřujete a čeho jste už dosáhli.

Díky LinkedIn se můžete propojovat lidmi a firmami ve stejném oboru, jako je ten váš. Budou se vám zde tak zobrazovat např. novinky, které se právě v dané oblasti dějí. Prvním krokem k tomu, aby vás zaměstnavatelé vyhledávali na LinkedIn je vytvoření atraktivního profilu, který zaujme head huntery. Je důležité toto nepodcenit, protože v dnešní době firmy stále více využívají LinkedIn k vyhledávání nových a zajímavých uchazečů o místo u nich ve firmě.

Naplnění profilu :)

LinkedIn vás krok za krokem provede vyplňováním profilu. Postupně vyplníte následující údaje: Experience (zkušenosti), Skills & Expertise (znalosti a dovednosti), Education (vzdělání), Languages (jazyky) a Photo (profilová fotografie).

Profil si můžete kdykoliv znovu upravit kliknutím na Edit profile – napravo od profilové fotografie. Pokud máte vysoké ambice, doporučuje se vyplňovat profil i v anglické verzi. I u LinkedInu platí též co u životopisu – nevymýšlet si a být stručný.

Fotografie

Tvoří důleživou součást vašeho profilu. Použijte fotku, na které jste to stále vy. Profi fotky jsou fajn, ale na některých lidé vypadají úplně jinak než ve skutečnosti. Taková fotografie vám moc dobře neposlouží. Dále je vhodné použít stejnou fotografii i na životopis. Pokud vás někdo osloví s nabídkou práce přes LinkedIn, ve většině případech vás požádá i o klasický životopis. Je dobré, když si může personalista propojit váš životopis s profilem na LinkedIn. Lidé si pamatují spíše tváře, než jména :).

Kde jste pracovali? (Experience)

Do kolonky Experience zadejte informace o svém současném zaměstnání. Nezapomeňte také na své předchozí pracovní zkušenosti. Uveďte název firmy, pracovní pozice a časové rozmezí. Vhodné je i doplnění krátkého popisu vykonávané činnosti.

Kde jste studovali? (Education)

V části Education vyplňte nejvyšší dosažené vzdělání. Nebojte se vyplnit i přesné údaje, kdy jste studium ukončili, a zkuste si vzpomenout také na aktivity, které jste během studia vykonávali. Pokud to uznáte za vhodné, můžete doplnit i téma závěrečné práce.

Řekněte o sobě více (Additional Info)

V části Personal Details máte možnost zveřejnit své osobní údaje jako datum narození a rodinný stav. Sami si také nastavíte, kdo bude mít oprávnění tyto informace vidět. Kolonka Interests je místem pro vaše hobby, zájmy či aktivity, které provádíte mimo své pracoviště.

Znalosti a dovednosti (Skills and Expertise)

Nebojte se odtajnit své silné stránky. Heslovitě vepište dovednosti a znalosti, které ovládáte. Na základě těchto údajů si vás HR specialisté sami snáze vyhledají. Jednotlivé dovednosti vám navíc mohou vaši kolegové a známí hodnotit a zvyšovat tak atraktivitu vašeho profilu. Využívejte klíčová slova.

Stručné shrnutí (Summary)

Stručně shrňte svou osobnost, profesní směřování a oblasti, ve kterých se pohybujete. Sekci Summary pravidelně aktualizujte tak, aby co nejpřesněji vystihovala vaše současné zaměření.

Připojte multimediální obsah

Na LinkedIn také můžete vkládat obrázky, videa, prezentace nebo textové dokumenty. Vytvořte si tak portfolio prací, na kterých jste se podíleli. Vizuální obsah je na internetu velmi důležitý, nebojte se ho tedy zapracovat i do vašeho profilu.

Jazyky, certifikáty a ocenění

V pravém sloupci najdete širokou nabídku okruhů, které můžete vyplnit a zvýšit tak atraktivitu svého profilu:

  • Jazyky, kterými se domluvíte, a úroveň jejich znalosti
  • Projekty, na kterých jste pracovali
  • Publikace jako například kniha, diplomová práce nebo články v časopisech
  • Organizace, ve kterých jste působili
  • Dobrovolnou činnost
  • Udělená ocenění
  • Absolvované kvalifikační kurzy
  • Získané certifikátyVýsledek obrázku pro linkedin
  • Výsledky provedených testů