Velvyslanci kariéry v EU

Ministerstvo zahraničních věcí ČRVelvyslanci kariéry v EU

Ministerstvo zahraničních věcí hledá studenty – velvyslance kariéry v EU, kteří na své univerzitě budou po dobu 1 až 2 let propagovat možnosti kariéry v institucích EU.

Činností velvyslanců kariéry v EU je mimo jiného také podávání informací o průběhu výběrových řízení, výpomoc s propagací specializovaných výběrových řízení, případně účast na zvláštních propagačních akcích pořádaných MZV nebo Eurocentry na vybraných univerzitách apod.

K tomu, aby velvyslanci mohli své poslání co nejlépe naplňovat, se zúčastní v září/říjnu semináře pořádaného zúčastněnými rezorty, kde získají veškeré potřebné informace. Pravidelně také budou dostávat materiály od Úřadu EPSO.

Studenti se v rámci programu zdokonalí  nejen v jazykových znalostech, zlepší si i své prezentační a komunikační dovednosti, které jsou v současné době vysoce ceněny na trhu práce, příp. získají kontakty na studenty-velvyslance z dalších členských států.

Kromě toho při splnění minimálních požadavků stanovených rezorty (3 aktivity) získají dopis podepsaný ředitelkou Diplomatické akademie MZV a ředitelkou odboru vzdělávání a mezinárodní spolupráce ve státní službě MV potvrzující jejich aktivní účast v programu.

Dva nejaktivnější studenti budou mít navíc možnost se zúčastnit 1,5 denního školení v Bruselu. Cesta a ubytování budou hrazeny.

Vybraní čeští studenti mohou počítat s pomocí MV, MZV a ÚVL při vytvoření podmínek pro prezentaci zaměstnání v institucích EU (např. poskytnutí prostor, zajištění občerstvení atd.).

 

Chceš se přihlásit a působit jako velvyslanec na ČVUT? Ozvy se nám do 14.9.2019 na náš email kariera@cvut.cz a my předáme tvůj kontakt dál.