Motivace

Jak motivovat sebe? A jak motivovat své zaměstnance či kolegy? Otázka, se kterou se potýkáme jak v osobní, tak profesní rovině. Možná už si někdy slyšel pojem Maslowova pyramida lidských potřeb. Její princip spočívá v tom, že pokud chceme být spokojení a motivovaní, musíme uspokojovat své potřeby od těch nejzákladnějších (jídlo, pití) a až poté se můžeme posunout dál i v profesním životě.

 

Pro motivaci je důležité mít stanovený cíl, kam chceme dojít. Bez toho, aniž bychom měli stanovený cíl, nemá cenu ani začínat. Je také důležité si uvědomit, co mi dosažení cíle přinese, protože když si toto uvědomíme, dokážeme se pak mnohem víc namotivovat.

motivace

Je důležité se odměňovat! Líbí se Ti třeba nejnovější kabelka nebo si chceš s klukama zajít na Paintball? Odměň se tím za splněnou zkoušku ve škole. Pokud tvůj cíl jde rozkouskovat na více dílčích, udělej to! Pokaždé, když splníš danou část, nakopne Tě to do další fáze a budeš to dělat s radostí.

 

Každý z nás se však motivuje jinak a neexistuje univerzální návod na to, jak se povzbudit. Pokud ale hledáš svůj vlastní způsob, můžeš se nechat inspirovat následujícími články, nebo se s námi podělit o Tvé vlastní zkušenosti.

 

10 principů motivace

Maslowova pyramida lidských potřeb

Jak se denně motivovat do práce

Jak motivovat sám sebe

Jak motivovat zaměstnance